Wpis z mikrobloga

@bukszpryt: a jakie narzędzia dokładnie potrzebujesz. Mowa o elektronarzędziach czy o czymś innym. Średnio sprecyzowałeś a jeśli mowa o generalnym remoncie a nie masz żadnych narzędzi do niego potrzebnych to cena cie może zdziwić xd
  • 0
@Kalow: zakres remontu jeszcze nie jest doprecyzowany. np. nie wiem, czy będę kuł tynk i kleił płyty gk, czy stary tynk się nada żeby go zostawić i tylko będę musiał bruzdy na nowe kable zrobić.

mam jakieś zupełnie podstawowe rzeczy typu śrubokręty i młotki, wiertarkę, wkrętarkę czy szlifierkę kątową.

chodziło mi tu bardziej o jakieś ogólne podejście, czyli np. czy jest sens kupować najtańszy szmelc od chińczyka na jeden remont, czy
@bukszpryt: no to jesli masz młoto wiertarke itp to jest git, ja bym sie nie spuszczał nad innymi narzedziami. Laser by Ci sie przydał jeśli chcesz robić g/k, jakies poziomice itp ale to nie jest drastyczny koszt bo jak sam mowisz nie bedzie uzywany non stop czyli szybko sie nie zepsuje. Celowałbym w marki typu DIY. Myslalem bardziej na temat wlasnie elektronarzedzi bo co jak co te tansze to robote robią
  • 1
@pangolin: ze sprzedawaniem na pewno nie będzie mi się chciało pieprzyć. na jakąś wyższą półkę hajsu mi teraz nie wystarczy, bo się właśnie wysrałem z oszczędności na mieszkanie, a jeszcze trzeba właśnie ten remont zrobić.

zresztą spodobało mi się podejście do narzędzi, które ktoś gdzieś kiedyś opisał - kupując pierwszy raz jakieś narzędzie, o którym nic nie wiem i nie wiem, jak dużo będę korzystał, wziąć coś najtańszego. jeśli będę używał
wziąć coś najtańszego. jeśli będę używał rzadko i go nie zajadę od razu, to ok, nie ma co przepłacać, a jak będę używał więcej i je zużyję, to będę już wiedział, że dane narzędzie mi się przyda i mogę kupić lepsze oraz będę już wiedział na co uwagę zwrócić kupując nowe.


@bukszpryt: spoko tylko wtedy tracisz kasę :)
@bukszpryt idź narzędzia marketowego np grafit albo robi, budżet jaki musisz mieć na początkek to myślę że za 2k kupisz już młot do kucia/szlifierkę/wkrętarek i inne drobne narzędzia jak poziomica, młotek, szpachelki itp