Wpis z mikrobloga

Spodobał mi się Fotel obrotowy Ergosolid 139 x 70 x 70 cm 1499 zł.
Ocenicie, jakaś alternatywa? Może być droższy, ale nie przesadnie, kilka stówek.

To że podłokietniki wychodzą od tyłu, a nie od dołu, to mi się podoba wizualnie.
Ma dużo regulacji.
Podnóżek też dobra rzecz.

Zastanawia mnie odchylenie i zagłówek.
Zagłówka nie da się przód-tył regulować, a jest dość płasko względem oparcia, niektóry fotele mają bardziej wyprofilowane oparcie, i wtedy zagłówek jest bardziej do przodu.
Nie wiem czy przy odchyleniu, zagłówek będzie wystarczająco wysunięty do przodu, żeby trzymać głowę, gdy się patrzy na ekran.
Ewentualnie mocno pod biurko wjadę fotelem, i ekran podreguluję do góry i pochylę w swoją stronę, bo da się tak moim monitorem.

#sprzetkomputerowy #meble #pcmasterrace #fotelbiurowy #fotel #krzeslo #ergonomia #dom
look997 - Spodobał mi się Fotel obrotowy Ergosolid 139 x 70 x 70 cm 1499 zł.
Ocenicie...

źródło: Screenshot 2024-03-11 at 12-54-28 Niezwykle Ergonomiczny obrotowy Fotel Biurowy z pełną regulacją Nario-500

Pobierz
  • 17
  • 0
PS Byłem po sklepach meblowych w jednym mieście, ale tam były pojedyncze modele, takie z tańszych.
Tyle sprawdziłem, że taki siatkowy z zagłówkiem jest fajny.
Ja mam wszędzie daleko, więc trochę ciężko.
Patrzę na takie z dużą ilością regulacji, więc jakoś się dopasuje chyba...

A tak tutaj, to co najmniej jakość możecie ocenić, i porównać z innymi jeśli chodzi o jakość.
  • 0
Fotel Hinomi H1 Pro v2, Ergosolid Nario 500, JUNYI CH-EA003
Wyłącznie negatywne informacje, zebrane z różnych recenzji, znalezionych w Internecie:
* wysokość siedziska minimalna 47 cm - trochę dużo?
* zagłówek - nie sięga do głowy w pozycji prostej (ale gdzieś piszą (nie że o tym modelu, tylko ogólnie), że to wcale nie wada..., bo w tej pozycji lepiej nie podpierać bo to źle rozkłada napięcie mięśni itd.), ale brakuje regulacji przód-tył.
A dasz coś podobnego?


@look997: Po pierwsze nie kupuj fotela bez jego wcześniejszego przymierzenia.

Coś posobnego ze względu na podłokietnik to np. Nowy Styl Xilium MESH - np. z mechanizmem synchronicznym SYN1-ST (z 100mm regulacją głębokości siedziska i kątem ujemnym), siedziskiem tapicerowanym (pokrytym 50mm pianką wylewaną 65kg/m³), oparciem siatkowym (z 110mm regulacją wysokości), podparciem lędźwiowym LXD2 (z 20mm regulacją głębokości), podłokietnikami R36 (z 90mm regulacją wysokości i 44° obrotem), podstawą
  • 0
@armt
* Nie mówię że to must have, ale podnóżek mógłby być.
* Ja właśnie chciałbym zagłówek do pozycji leżącej, prawie leżącej. Ja zmieniam często pozycje, więc nawet jeśli niewłaściwa, to ważne że "następna" (tak słyszałem).
A może nawet będę się podsuwał mocno pod biurko i odchylę monitor, żeby był prawie nade mną. Więc jakoś by to przeszło? Tylko właśnie żeby nie przeszkadzał zagłówek w pozycji siedzącej, dlatego jego odchylanie by się
  • 0
ale w tej roli lepiej sprawdzą się meble do tego przeznaczone (leżanki, kozetki, szezlongi, sofy, kanapy, wersalki, tapczany).


@armt: No ale jak przed kompem mnie zmuli, to wolę, się odchylić i nawet przysnąć, a nie się przenosić na inny mebel. :D

Zaoszczędzoną kwotę na zagłówku można lepiej przeznaczyć (np. na mechanizm


Nie wiem czy to to, ale ten Nario 500 ma ten odcinek lędźwiowy dosyć wysunięty, i jakby chyba spełnia tę
  • 0
Ergosolid Nario 500


@look997: Dodatkowe info o nim:
* dźwignie mają luzy
* jak jest z siedziskiem siatkowym, to jest szorstkie, gdy siedzisz na nim w krótkich spodenkach.
* Nie mówię że to must have, ale podnóżek mógłby być.


@look997: Podnóżki mają tylko fotele z Azji, gdzie są one potrzebne do wyrabiania 150 godzin nadgodzin na miesiąc albo na 50-godzinne sesje w kawiarenkach internetowych.

* Ja właśnie chciałbym zagłówek do pozycji leżącej, prawie leżącej. Ja zmieniam często pozycje, więc nawet jeśli niewłaściwa, to ważne że "następna" (tak słyszałem).

A może nawet będę się podsuwał mocno pod biurko i odchylę