Wpis z mikrobloga

Obecnie jako rozwiązanie tymczasowe studni mam w ziemię wkopanego mausera, przez którego dno przechodzi rura do studni, w środku pompa, a mauser jest zakryty. Docelowo chcę wkopać ziemiankę i zrobić przepust przez podłogę na rurę i w środku zrobić wszystkie przyłącza do domu. Po ostatnich opadach woda podeszła dość wysoko i jest w zbiorniku, na szczęście nie sięgnęła pompy.

Czy ma ktoś pomysł jak uszczelnić przejście rury przez betonową podłogę tak, żeby woda nie podchodziła?
#budowadomu
  • 12
@wooster: dobra, chyba wymyśliłem. I tak to będzie obsypane ziemią i trochę wystawać ponad nią, więc rurę dam z boku i nie będzie wchodzić od spodu, tylko od boku wysoko
@ZielonaOdnowa jest takie ryzyko. Ale myślę, że łatwiej to rozwiązać, niż problem wchodzącej wody. Mogę zawsze dać na rurę jakiś termometr+ przewód grzewczy pod otuliną kauczukową i jeśli będą tam ujemne temperatury, to trochę to dogrzać. A z wodą mogę nie wygrać
@wooster: myślę że wystarczy jakoś to przyłącze zaizolować dodatkowo od temperatury u będzie w miarę ok, nie wiem, może dać wszystko w rurze pcv 160 wypchanej wełna i środkiem wąż od wody, widziałem podobne rozwiązanie jak wprowadzano wodę do starego budynku i tam jakiś konserwator nie zgadzał się na dodatkowe dziury to przyłącze wchodziło oknem od piwnicy, a że szło praktycznie po powierzchni na ostatnim etapie przed budynkiem to tak to
@ZielonaOdnowa tak pewnie zrobię i będę obserwował. Z ciekawości może na pierwszą zimę dam tam jakiś czujnik, żeby zobaczyć jaka będzie temperatura i jak będzie ok, to już to tak zostawię.