Wpis z mikrobloga

@kommie: Gdzieś widziałem wykres, z którego wynikało, że Polska ma chyba najwięcej traktorów w UE - tylko, że są wykorzystywane skrajnie nieefektywnie, bo często przypadają na małe poletka, na które wystarczyłoby wynająć sprzęt od kogoś, a nie kupować własny xD
  • Odpowiedz
@WaveCreator: średnia wielkość gospodarstwa rolnego w Polsce to 11ha. 96% gospodarstw w Polsce to małe gospodarstwa, czyli poniżej 50 ha. Do rolników jeszcze nie dotarło że czasy się zmieniają i że nie da się już opłacalnie produkować w tak małych gospodarstwach.
  • Odpowiedz
@Wookie2020: trzeba wziąć poprawkę na to, że jest spore grono "rolników" co mają grunty, ale oddali je w dzierżawę dużo większym gospodarstwom. U mnie na wsi nie ma ani jednego, aktywnego rolnika co by miał mniej niż 20 ha, ale wielu emerytowanych małorolnych dostaje pieniądze z dzierżawy.
  • Odpowiedz
@Wookie2020: ale da się efektywnie pracować na etacie będąc zarejestrowanym w KRUSie :/ trzeba skończyć z tą fikcją, tyle że nikt tego nie zrobi i będziemy ciągle dopłacać z budżetu, żeby PSL nie wkurzył swoich wyborców.
  • Odpowiedz
  • 1
@Wookie2020

@WaveCreator: średnia wielkość gospodarstwa rolnego w Polsce to 11ha. 96% gospodarstw w Polsce to małe gospodarstwa, czyli poniżej 50 ha. Do rolników jeszcze nie dotarło że czasy się zmieniają i że nie da się już opłacalnie produkować w tak małych gospodarstwach.


Nie wiem skąd taki podział, że wszsytko poniżej 50 ha to małe gospodarstwo XD
Może dla produkcji zboża tak ale np przy sadownictwie to ciężko kilka ha obrobić a
bn1776 - @Wookie2020 
@WaveCreator: średnia wielkość gospodarstwa rolnego w Polsce to...

źródło: temp_file7966550486580444682

Pobierz
  • Odpowiedz
nie da się już opłacalnie produkować w tak małych gospodarstwach.


@Wookie2020: no popatrz pan a przez ponad 8000 lat sie dało, wystarczyło jakieś 25 lat i już sie nie da.Pewnie za kolejne 25 lat zakażą rozmnażania i będe czytał na wykopie czy innym forum że "czasy sie zmieniły rozmnażanie sie i dalsza egzystencja narodu jest finansowo nieopłacalna"
  • Odpowiedz