Wpis z mikrobloga

Ktoś się pytał niedawno o kingz na Mickiewicza że znowu otwarte. Właśnie byłem no i typowy cyk kebaba. Na różnie kręciła się jeden niewielkiego rozmiaru mrożony baton z hurtowni jakiego można spotkać w każdym turasie, prócz tego standardowo kapucha i sosy takie jak były wcześniej w kingz. Menu i ceny niby te same ale widać że turasy po prostu wykupiły lokal i od walą od szablonu po taniosci. Nawet tego nie brałem, bo choć nie byłby zły bo to w końcu kebab, to dokładnie wiem jak ten turecki standard będzie smakował i nie jest to warte 25 zł a z 18 max #szczecin
  • 29
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@kowalale to przez ten kebab jest od 2 lat przynajmniej. Potem na chwilę się zamknął, zrobił reaktywację i teraz pewnie znowu same shit, new name.
  • Odpowiedz
@krucjan: a ja to jak ostatnio przejeżdżałem przez Rodła to ubolewałem, że zamknął się ten grecki lokalik. Zajebiste i chyba jedyne w mieście souvlaki mieli. :/
  • Odpowiedz
@Krupier: Souvlaki są też w tej tawernie na zdrojach przy rondzie, ale jak byłem to mieli chyba dół bo jedzenie było przeciętne. Nie mniej jednak jest tam ruch i trza robić rezerwację.
  • Odpowiedz
@krucjan no powiem szczerze że faktycznie kraftowy. Inne warzywa kapusty żadnej sosy totalnie inne suszone pomidory nawet. Mega dobre.15zl plus 2 zł opakowania. Paczki pojawiły się ok 1920. Przy odgrzewaniu trochę bułka się połamała ale no nie każdy wyciąga osobno składniki do ogrzania
Konszachty - @krucjan no powiem szczerze że faktycznie kraftowy. Inne warzywa kapusty...

źródło: Zdjęcie z biblioteki

Pobierz
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Konszachty o kurde wygląda naprawdę dobrze 15 zł za to? Jakaś promka? Zaraz jadę chyba testować bo mega zachęcające a cena niska nawet jak za gówno od Turka dzisiaj
  • Odpowiedz
@krucjan faktycznie są na pyszne. Każda była powyżej 30. Moim zdaniem spoko ale słabą lokalizację sobie wybrali na takie fikuśne. Warzywa top dawno tak mi kebab nie smakował. Niektóre części mięsa za duże i trochę twarde
  • Odpowiedz