Wpis z mikrobloga

Mam głupie pytanie. Czy w VW Passat B8 przy pełnych elektrycznych fotelach (z pamięcią ustawień) jak się zgasi zapłon to fotel sam odjeżdża żeby wygodniej wysiąść? Może ktoś ma innego VW z podobnych lat co B8, czyli powiedzmy 2015-2020 i u niego jest taki bajer.
#motoryzacja #passat
  • 14
  • Odpowiedz
@walokid: gdzie można kupić pełną wersję i ile to kosztuje bo ja od 2 lat nie mogę znaleźć.
mam wersję lite, ale tam za wiele nie zrobisz.
  • Odpowiedz
  • 0
@r5678: ja kupiłem za jakies 120 czy 150 zł z aliexpress kabel z oprogramowaniem spiraconym. Tyle, że windows w cracku wykrywa wirusy, ale mam taki jeden laptop do takich rzeczy i z niego korzystałem. Włączyłem sobie obniżanie lusterka przy cofaniu, asystenta pasa ruchu, sprawdzanie wskaźników przy odpalaniu samochodu. Ogólnie polecam, ale w większości przypadków za wiele tym nie włączysz.

@walokid ja obecnie rozglądam się za samochodem i albo coś wyższego, albo
  • Odpowiedz
@niemorzliwe: u mnie starsze auto i jak kiedyś szukałem info co mogę u siebie zakodować to wychodzi na to że w zasadzie nic i nie potrzebuje tego kodowania :D jednak wiele innych opcji jest poblokowanych, włącznie z nazwami błędów czy numerami, czy testów. jedynie bloki pomiarowe i też do któreś tam grupy potem zablokowane.
Nie mogę nawet odczytać temp oleju :D bo w 29 grupie bodaj jest a lite tylko do
  • Odpowiedz
  • 0
@bidzej: ja mam manualne fotele, ale tak myślę, czy w ogóle szukać passatów z elektrycznymi fotelami, czy sobie w ogóle odpuścić i przejść na jakieś suvy np tiguana gdzie wygodniej się wsiada. Swoją drogą obecnie też jeżdżę własnie passatem b8 i poza kilkoma drobnymi niedogodnościami i tym że wsiada się bardzo niewygodnie w ciasnych miejscach parkingowych to na tyle lubię ten samochód że mógłbym kupić po prostu trochę nowszy i lepiej
  • Odpowiedz
@GeDox: na szczęście część bloków pomiarowych też jest, inaczej od razu bym to zwrócił i kupił inne :D
Czyli czekaj, nawet jakbym znalazł pełną wersję i użył tego kabla to też by nie chodziło? bo rozumiem że te kable KKL a hex-v2 to nie chodzi o soft tylko hardware?
  • Odpowiedz
@r5678: kkl masz 4 piny, a hex ma wszystkie. Całkowicie inny hardware, gdzie KKL chodzi tylko na VCDS Lite, a HEX na VCDS full.
  • Odpowiedz