Wpis z mikrobloga

Planujemy z żoną lecieć gdzieś do #wlochy na 4 dni. W zeszłym roku byliśmy w Rzymie - jedno z lepszy miejsc w jakichś bylismy. Zastanawialismy sie nad #wenecja natomiast pytanie czy 4 dni to troche nie za duzo, no i czy to nie przereklamowane miasto? Niestety nie widze tez bezposrednich lotow do Florencji. Czy polecacie jakieś fajne miasta na wyjazd 4dniowy?
#podrozujzwykopem #podroze
  • 19
@Panteista: wcześniej czytałem że Florencja jest najpiękniejsza, ale Wenecja mnie dosłownie powaliła na kolana, oczywiście Florencja też jest piękna. Neapol raczej na trzecim miejscu.
Jeszcze jedno, radził bym już jechać, bo w sezonie będziesz się przeciskał w tłumie, teraz jest jeszcze względny luz.
Bill_Kilgore - @Panteista: wcześniej czytałem że Florencja jest najpiękniejsza, ale W...

źródło: 1000005035

Pobierz
@Panteista: wygląda na to, że to kwestia gustu :D Mojej żonie najbardziej podobała się Wenecja, mi chyba bardziej Florencja. Rzym z kolei trochę rozczarowanie szczególnie przez panujący syf. Neapol w ogóle pominąłem na mojej wycieczce bo syf ponoć jeszcze większy niż w Rzymie, a miasto mniej ciekawe. Także co kto lubi. ;)
@Panteista: na samą Wenecje za dużo ale:
- tuż obok Wenecji są dwie magiczne wyspy dostępne tramwajem wodnym: Murano i Burano, można tam spędzić kolejny dzień
- godzine jazdy pociągiem z Wenecji jest Werona, w drugą strone jest Triest. Do tego jeszcze bliżej jest stara, bardzo niedoceniana Padwa. Przejechanie się Frecciarossą (włoskim pociągiem dużych prędkości) samo w sobie jest atrakcją

4 dni na Wenecja & okolice to jest w sam raz.
@Panteista: Włochy to genialne miejsce na takie przedłużone weekendy, byłem na 8 i każdy był na swój sposób unikalny.
- Florencja + Piza
- Mediolan i jezioro Garda (lub Como)
- Genua + San Remo
- Rimmini + San Marino
- Bari i okolice
- Bolonia i Parma
- Palermo i zachodnia Sycylia

Najmilej i najbardziej intensywnie wspominam wypad do Neapolu, przejazd kolejką circumvesuviana pod Wezuwiuszem, zwiedzanie Pompejów i 2 dni
@Panteista:

Jest jeszcze Bergamo. Teraz już tak dużo lotów tanich tam nie ma, ale kiedyś to był jeden z najtańszych i najbardziej dostępnych kierunków z Polski. Wiele osób myślało, że leci do Mediolanu, bo tak to lotnisko marketingowo zostało nazwane. No i wiele osób wracając miało dość wyraźną opinię - Bergamo jest lepsze niż Mediolan. Przychylam się do tej opinii, bo to bardzo urocze miasto.

4 dni to może być nieco
kishibashi - @Panteista: 

Jest jeszcze Bergamo. Teraz już tak dużo lotów tanich tam ...

źródło: vrn

Pobierz
@kishibashi też się zastanawialiśmy nad Bergamo + jakieś jezioro - dzięki. W Rzymie widziałem bezdomnych i czasem brudno ale nie było to jakoś tragicznie. Zabytki rekompensują znacząco to :)
W Neapolu natomiast było to wyraźnie odczuwalne. Więc to może kwestia wrażliwości.


@kishibashi: chyba nie, mam takie samo odczucie. W Neapolu śmieci lezą dosłownie wszędzie, no i śmierdzi.
Mieliśmy z żoną konkurs w tym mieście: kto zauważy więcej samochodów bez stłuczki na karoserii. Przegrałem 4:3 - w całym mieście znaleźliśmy 7 (siedem!) aut które nie były pokiereszowane i porysowane. Nie wiem czy to jest kwestia kultury jazdy czy tego że lakiernik
@thorgoth: chodziło mi o coś innego, bo co do Neapolu to "Koń, jaki jest, każdy widzi". O kwestii wrażliwości mówiłem w kontekście mniej zaśmieconych miejsc. Ja np. będąc na Sycylii spodziewałem się śmieci, ale w sumie nie widziałem ich aż tak dużo, nie absorbowały mojej uwagi i nie pamiętam o tym, pamiętam natomiast atrakcje Sycylii i mi się podobało. Tak samo z Rzymem - nawet tutaj ludzie piszą, że rozczarowanie i