Wpis z mikrobloga

@kishibashi
Piszesz, że sprawy się różnią to wytłumacz chociaż w jaki sposób się różnią. Żeby móc porównać obie te sprawy to trzeba je najpierw uczciwie przedstawić. A Mazurek przynajmniej przedstawił jakąś sprawę z przeszłości co niektórym najwidoczniej bardzo uwiera.

Zamek wart 10 mln zł w 2014 teraz byłby wart 20 mln zł. Wygląda to na gruby wał.
@Robol: oczywiście. W starej sprawie fundacja dostała nieruchomość, który miał być jej siedzibą. Fundacja od wielu lat działała w Polsce. W przypadku "Willa+" fundacje nie otrzymywały nieruchomości, a pieniądze na nieruchomości. Fundacje były nowe, co sugeruje, że powstały za rządu PiS jako fundacje do drenowania budżetu państwa (tak samo było w funduszu sprawiedliwości Ziobry, który miał pomagać ofiarom przestępstwa, a kasa szła na fundacje założone wczoraj o nazwach pełnych patosu, udające
@ZlyCzarodziejRumburak: Nie wiem, o co Ci chodzi, fanatykami to są co najwyżej ludzie którzy piszą komunały, że PIS PO jedno zło itd. Kiedy jest tak jak widać.

Żeby nie było, takie rzeczy jakie robił (podobno) Gomoła to frajerstwo i psucie i tak zepsutej polityki w naszym k*rwidołku. nie bronię tego.
@kishibashi

a kasa szła na fundacje założone wczoraj


No to sprawdzam to co piszesz. Pierwsza fundacja z brzegu. "FUNDACJA POLSKA WIELKI PROJEKT". 5 mln zł na willę na Starym Mokotowie. Data rejestracji fundacji 3 sierpnia 2016 r. Afera Willa plus chyba wybuchła w 2023 roku, tak? Czyli fundacja nie była założona wczoraj, a 7 lat wcześniej, tak?

Ja rozumiem szczytne intencje kontrolowania władzy. Natomiast trudno mi tutaj nie dostrzegać stronniczości. Jedni mogą
@Robol: o fundacjach założonych wczoraj pisałem w kontekście funduszu sprawiedliwości, bo tam to najlepiej było widoczne. Fundacja Polska Wielki Projekt nie została założona kilka dni przed willa+, bo została założona wcześniej, żeby już wtedy otrzymywać sowite dotacje:

https://warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,29566147,ujawniamy-budzet-fundacji-polska-wielki-projekt-to-14-mln-zl.html

A wystarczyło, że sprawdziłem pierwszą z brzegu fundację i się okazało, że punkt, który podałeś nie był precyzyjny, a mówiąc konkretnie to był kłamstwem. A to była dopiero pierwsza fundacja z brzegu.


Wystarczyło,
@Robol: co z tego że akurat ta fundacja powstała parę lat temu (ale już za rządów pissowskich złodzieji) skoro w radzie nadzorczej zasiada pissowski minister i pissowcy europosłowie, a po kilku latach mogą tę wile wykorzystywac w dowolny sposób niezwiązany z fundacją xD
@kishibashi

Wystarczyło, że źle zinterpretowałeś to co napisałem. Następnym razem proponuję znaleźć fundację z funduszu sprawiedliwości założoną kilka dni przed rozdaniem kolejnej puli pieniędzy i przyczepić się, że kilka dni to nie "wczoraj".


Napisałem Ci, że wybrałem pierwszą fundację z brzegu. Może zamiast zarzucać mi złą interpretację mógłbyś spróbować popracować nad swoim komunikatem?

Używasz określeń "dziwne fundacje". Albo fundacje "z długimi tradycjami". Kto niby to ocenia?

Modus operandi ewidentnie zapoczątkowało PO. PiS
@Robol: proponuję jednak czytać lepiej ze zrozumieniem:

(tak samo było w funduszu sprawiedliwości Ziobry, który miał pomagać ofiarom przestępstwa, a kasa szła na fundacje założone wczoraj o nazwach pełnych patosu, udające że coś robią)

Używasz określeń "dziwne fundacje". Albo fundacje "z długimi tradycjami". Kto niby to ocenia?


Fundacje, które są niedawno zakładane i szybko zaczynają dostawać duże pieniądze od państwa to dziwne fundacje, bez długich tradycji. Oceniają to obywatele. Różnice