Wpis z mikrobloga

losowanie


@Natalia_92: Mnie się udało tak w połowie poprzedniego roku dostać mieszkanie, po nieco ponad półtora roku od przyjazdu do Holandii. Zarejestrowałem się od razu, znajomy mi podpowiedział, żeby staż nabywać. Reagować zacząłem dopiero w marcu w tamtym roku, wcześniej nie miałoby to sensu, czekałem na pierwszy jaaropgaaf za pełny rok. A na początku lipca już mi się udało dostać mieszkanie.
@Natalia_92 ale to socjal tak? Że jakieś losowanie? Ja już druga chata mam że spoldzielni, ale vrij sector więc czynsz trochę wyższy niż socjal. pierwsza 8 lat temu to poprostu powiedziałem że chce wynająć te i te, poprosili o wysłanie potrzebnych papierów i za tydzień odebrałem klucze. A teraz, równo rok temu, poprostu kliknąłem na stronie spółdzielni że jestem zainteresowany danym mieszkaniem, wysłałem papiery i po trzech dniach wiedziałem że będę mógł
A teraz, równo rok temu, poprostu kliknąłem na stronie spółdzielni że jestem zainteresowany danym mieszkaniem


@Alinoe_83: Ale na to mieszkanie było więcej chętnych i to widziałeś na stronie, ale ze względu na długi staż, byłeś pierwszy, czy jak to wyglądało?

Ogólnie to mieszkanie co ja dostałem i podejrzewam, że tak samo jest w przypadku @Natalia_92, mówi się o tym, że to jest socjal. Ale to nie jest socjal tak naprawdę,
@stivenus staż zerowy bo to zupełnie inna spółdzielnia, jedynie miasto te same. Na stronie nie ma żadnego licznika, który by pokazywał ilu jest chętnych na dane mieszkanie. Poprostu kliknąłem, że jestem zainteresowany tym i dalej poszło. Sociale huurwoning, czyli poprostu socjal to wszystkie mieszkania z czynszem poniżej (chyba od tego roku) 780e i mniej. Cała reszta czyli 780 i droższe to vrij sector. Gmina nie ma żadnych własnych mieszkań do rozdawania, to