Wpis z mikrobloga

Jakby się ktoś zastanawiał czemu dzisiaj rynek tak zareagował - tak się nie walczy z inflacją,jak mówiłem ostatnio na przemówieniu Powella przed Kongresem,potrzebne jest duża większa skala zwolnień,aby walczyć z inflacją
Moje słowa sprzed 2 dni - na bieżąco komentowałem Powell przed Kongresem
https://wykop.pl/wpis/75323987/coongess-w-koncu-pieknie-jaka-po-bidenie-za-jego-r

Gospodarka USA dodała w zeszłym miesiącu 275 tys. miejsc pracy, więcej niż oczekiwano
Jednak Powell wielokrotnie podkreślał, że Fed nie obniży stóp procentowych, dopóki dane gospodarcze – w szczególności liczby miejsc pracy – będą nadal gorące.
Plus z tego taki że stopa bezrobocia wzrosła do 3.9% z 3.7%,ale minus jest taki że ekonomiści spodziewali się, że amerykańscy pracodawcy dodali w lutym około 200 000 miejsc pracy

Skoro jest dużo więcej miejsc pracy to oznacza,że ludzie będą nadal stymulować gospodarkę co przyczynia się do wzrostu inflacji

#gielda #inflacja #polityka #ekonomia
  • 2
@Questorius: niech dorzuca jakieś podatki albo nie wiem wywalić mogą ceny prądu i ropy tak żeby ludzie się posrali bo mało parkingów z zamieszkanymi vanami mają to wtedy się inflacja uspokoi
@Reanef:
jeśli chodzi o podatki to wczoraj biden mówił,że trzeba podnieść podatki dla najbogatszych
Tam trzeba kogoś kto w końcu przemówi tym lunatykom do ich socjalistycznych łbów,żeby zaprzestali drenować skarb państwa na niespotykana do tej chwili skale,to po pierwsze
Kolejna kwestia to sprawa z zalewu ( w sumie to jest inwazja) migrantów z Meksyku,do tego doszli jeszcze Chińczycy.Już nie wspomnę o fentanylu który tam się szmugluje przy okazji *otwartej granicy
Przez