Wpis z mikrobloga

#gielda Czlowiek myslal ze juz widzial wszystko ale jednak nie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Fajnie ze jako dorosla osoba doswiadcze banki na gieldzie. Jak dotcom pekal to mialem 7-8 lat, a jedyne o czym myslalem to ogladanie pokemonow na polsacie rano i kopanie w pilke, mam nadzieje ze uda mi sie zobaczyc jak peknie ta banka. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • 13
  • Odpowiedz
@programistalvlhard w dot.com wystarczyło, ze jakaś spółka sobie założyła stronę internetowa i była tam mega pompa, teraz to tak nie wygląda, przykład Wendys, gdzie ostatnio CEO #!$%@?ł o AI, ze będzie im pomagało wyznaczać ceny na tablicach w zależności do godziny/rejonu i jeszcze inne bajki opowiadał odnośnie AI, ale inwestorzy tego nie łyknęli i żadnej pompy tam nie było, pomimo, ze CEO robił fikołki, aby się pod to podpiąć
  • Odpowiedz
@sforce: Czyli uwazasz ze 2-5% dziennie wzrost przez kolejne tygodnie to zdrowy wzrost ? ( ͡° ͜ʖ ͡°) Tesla tez tak rosla i byla pompowana, wszyscy wiemy co sie stalo pozniej, a tez przeciez to mial byc gigant z monopolem i najbardziej rozwinietymi autami ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@sforce: No 3-4 lata temu nie miala. Rynek nie lubi czegos takiego i predzej czy pozniej pojawi sie konkurencja :) Juz slychac o praktykach gdzie nvidia "opoznia dostawy" bo ktos szuka alternatywy + giganci tez pracuja nad swoimi czipami :)
  • Odpowiedz
Fajnie ze jako dorosla osoba doswiadcze banki na gieldzie


@programistalvlhard: baniek jest mnóstwo, Mercator u nas na GPW przy covidzie a niedawno TSLA. Ale prędzej czy później załamie się ta cała narracja AI i jebnie, już opowiadają że to nowy paradygmat i nie może upaść, czekam tylko na info że NVDA to nie spółka projektująca GPU tylko firma energetyczna albo #!$%@? wie co. Ja otworzyłem małego shorta na SMCI, mam tylko
  • Odpowiedz