Wpis z mikrobloga

czemu nie robicie tak że patrzycie sobie na wykres btc 1D i normalnie kupujecie jak widzicie ze idzie w góre a jak zacznie spadac to sprzedajecie, wiadomo da sie pomylic ale ogolnie to imo 80% szans ze sie trafi i ladnie ogarnie transakcje. to sie mikrotransakcje nazywa? ja z teorii to tak tylko mysle xD czemu nie mam racji? widac to przeciesz #bitcoin
  • 8
@stary_grat: robię tak i mam czasem te 2-5% dziennie, its not much but its honest work. Problem w tym że trzeba robić na dupnych shit-stable-coinach bo np. na binance na tether prowizje są rzędu 50 USDT od zlecenia więc trzeba brać np. fdusd

Do tego ryzyko ze sobie zamrozisz tą kasę (czy btc, czy stablecoina) na długi czas gdy nie będzie chciało odbić w drugą stronę, i będzie koniec tradowania na
@stary_grat: Jak cos jest za proste to znaczy ze nie jest skuteczne zwykle.

Poza tym jest gotowe rozwiazanie, jak chcesz byc kiedyś milionerem to wez 100 tys oszczędności, wloz w bitcoina a w miedzyczasie idz do lasu na 10 - 12 lat. Jak wrocisz to powinno byc gotowe. Nie ma za co.
@stary_grat: Czego głąba? Inwestowanie długoterminowe, szczególnie w bitcoina to przejaw inteligencji i unikanie ryzyka.

Po co ryzykować trzymaniem srodkow w inwestycjach ktore moga nie przyniesc zysku albo co gorsza w walutach skazanych na utratę wartosci jak mozna miec oszczednosci w najlepszym obecnie dostępnym srodku przechowywania wartosci w czasie?

Inwestowanie krotkoterminowe to gra dla debili lub hazardzistow. Long term na aktywie deflacyjnym w swiecie opartym o inflacje to oczywisty i moim zdaniem