Wpis z mikrobloga

Siemka, szukam rydwanu o następujących cechach:

- cena do 140k PLN
- z salonu
- ekonomiczny w mieście tj. MHEV najpewniej
- nie wygląda jak mydelnica
- nie wygląda jak wytwór midjourney po wpisaniu prompta 'futuristic car'
- nie hatchback
- nie zamula AŻ tak jak 90-konny R. Clio
- jak najlepiej doposażony tj. czujki, auto wycieraczki, martwe pole, ruch poprzeczny, kamerki, składanie lusterek, soft Android/Apple
- automat
- bezawaryjny

Jak na razie to tylko Toyota Corolla GR Sport odhacza wszystkie punkty, znajdzie się coś jeszcze pod takie kryteria?

Używanej 'marki premium', czyli audi/be-em-wu/merca nie chcę, bo to za duża kasa dla mnie, żeby kupić coś po kimś, do tego nie są ekonomiczne, a w takich kilkuletnich samochodach właśnie wtedy zaczynają wychodzić typowe usterki. Ja na to nie mam czasu, ale chęci też.

#motoryzacja #samochody
MarteenVaanThomm - Siemka, szukam rydwanu o następujących cechach:

- cena do 140k PL...

źródło: cors0005a_web_2023:Medium-Landscape

Pobierz
  • 15
@MarteenVaanThomm: żaden samochód w tej kwocie to nie będzie wyścigówka. Akurat 1.3 TCe 158 MHEV nie wypada źle i dynamika jest dobra. Już gorzej z hybrydą 143 konie, która nie nadaje się w trasy moim zdaniem.

Za 140 nie kupisz Arkany wypasionej pod korek, ale nawet ta wersja Techno jest w porządku. Ewentualnie przedliftowe RS Line.
ekonomiczny w mieście tj. MHEV najpewniej


@MarteenVaanThomm: lol.
to czego szukasz, to FHEV. Ewentualnie tylko niektóre MHEVy, np. od Hyundaia/Kii z trybem żeglowania - te rzeczywiście są ekonomiczne.
@moznu_: KIA Proceed była na liście, ale po reasearchu się okazało, że spalanie dość wysokie i potrafi być kapryśna jeśli chodzi o usterki. W biurze dwóch typów ma i nie są zadowoleni głównie z tych dwóch względów. Na plus to co napisałeś, projekt nadwozia i skrzynia. Ja wiem, że w tym budżecie ideolo nic nie znajdę, ale jednak najbliżej wydaje się być ta toyota.

@bidzej zaraz #!$%@?ę, ale możesz w skrócie
Toyota stosuje mechanizm typu ruszanie spalinówką i jak jest lekko to spalinówka off i ciągnie elektryk, to żeglowanie to coś w ten deseń?


@MarteenVaanThomm: MHEV to w zasadzie zwykła spalinówka, która zamiast rozrusznika i alternatora ma tzw. starter-generator. W czasie hamowania odzyskuje on część energii i ładuje małą dodatkową baterię, z której następnie może wspomagać silnik spalinowy przy przyspieszaniu. MHEV pozwala też bardzo płynnie realizować strat-stop. Nie ma możliwości jazdy elektrycznej.