Wpis z mikrobloga

#wojsko #rezerwa #polska
Jak wojskowi i politycy okłamują ludzi w polsce. Jestem byłym żołnierzem zawodowym, a obecnie żołnierzem rezerwy w stopniu szeregowego. Z wojska odszedłem przed końcem pierwszego kontraktu w 2018 roku i skierowałem swoją ścieżkę zawodową w kierunku programowania. Niemal od 6 lat pracuję w zawodzie jako programista. Mając przydział mobilizacyjny kierowcy kat. C bez ważnego już prawa jazdy, z problemami zdrowotnymi przez które odszedłem z wojska, uspokojony wypowiedziami wojskowych i polityków, że informatycy są bardzo potrzebni w wojsku, stwierdziłem, że pójdę do dawnego WKU, obecnie WCR porozmawiać o możliwościach przydziału na stanowisko, gdzie będę mógł wykorzystać w pełni swój potencjał czyli na jakimś stanowisku informatycznym. Po 2 tygodniach od tej wizyty otrzymałem telefon, że mogą mnie co najwyżej przenieść na stanowisko kierowcy kategorii B lub na stanowisko strzelca jeżeli zajdą takie potrzeby sił zbrojnych, a jak to zostało powiedzane przez pana w WCR, takie potrzeby sił zbrojnych są zawsze. Dokumenty (świadectwo pracy), które im dostarczyłem potwierdzające moje doświadczenie w zawodzie programisty nie są im potrzebne, zostały zniszczone, a na pytanie dlaczego nie mogę zostać skeirowany na stanowisko informatyczne, dostałem odpowiedź, że nie jestem oficerem (!) i wszystkie stanowiska są obsadzone przez nich. Innymi słowy, jako nic nie znaczący w tym systemie, zostałem przeznaczony do zmielenia w tej w maszynce, pomimo szumnych wypowiedzi wojskowych i polityków, że np. Informatycy są bardzo potrzebni w wojsku – zapomnieli dodać, że obejmuje to wąską grupę wybranych (np wywiad z szefem BBN, Jacek Siewiera w Didaskaliach, wypowiedz w 2h 01min). Po co tak okłamywać ludzi? Po co wypowiedzi, że w wojsku jest miejsce dla każdego? Wyszedłem z własną inicjatywą, żeby w razie „W” być przydatnym na stanowisku najbardziej dopasowanym do moich umiejętności, ale już na starcie padły takie, a nie inne decyzje. W tym kraju nie będzie lepiej dopóki nie zmieni się mentalność i system. Ja mam możliwość wyjazdu na stałe i bardzo poważnie teraz to przemyślę.
  • 2
  • Odpowiedz
@kepud1 przecież powiedział Ci jasno - nie jesteś oficerem. Stanowiska „informatyków” w wojsku nie występują w korpusie szeregowych.

Zapisz się na kurs oficerski z rezerwy jak ci tak bardzo zależy na wsparciu ojczyzny a nie wypisuj gorzkich żali na wykopie.

Szeregowy jest od #!$%@? w polu a nie klikania w komputer.
  • Odpowiedz