Wpis z mikrobloga

Help, potrzebuje porady ekspertów z wykopu. Kiedy sprzedać akcje jak się jest dużo na +? Kupiłem akcje zarobiłem trochę kasy i nie wiem czy sprzedawać czy trzymać dalej, potencjał jest ogromny i myślę że w ciągu kilku lat cena jeszcze konkretnie podskoczy. Teoretycznie kasy teraz nie potrzebuje i mógłbym trzymać jeszcze kilka lat, ale cholera wie co będzie.
co radzicie? Branża to maszyny zwrotu butelek, które stają się coraz bardziej popularne.
#gielda
#inwestycje
#inwestowanie
ulath - Help, potrzebuje porady ekspertów z wykopu. Kiedy sprzedać akcje jak się jest...

źródło: 1000011637

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
  • 2
@ulath powiem ci tak, warto sprzedać na górce i potem poczekać na wejście po niższych cenach, ew. zysk włożyć w ETFa jakiegoś, w tej chwili jest rynek byka od kilku miesięcy, więc jeszcze się wstrzymaj, rynek pcha do góry, ja bym sam tak zrobił
  • Odpowiedz
@ulath: popularna opinia jest taka że jak już robisz screeny żeby zapytać czy już sprzedać to najprawdopodobniej jest to faktycznie dobry czas żeby sprzedać tylko jeszcze cię trochę chciwość trzyma
Ewentualnie jeśli miałeś plan trzymać dłużej bo czekasz na jakieś info to wtedy nie sprzedajesz
Ale to popularna opinia
Więc pewnie musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy trzymasz z chciwości czy dlatego że czekasz na jakieś wydarzenie potencjalnie dające zyski firmie
  • Odpowiedz
  • 0
@legggy: @Potezny_PiSowski_Inwestor dziś właśnie były wyniki kwartalne (bardzo dobre) i akcje poszły w górę o 20%, eu też ostatnio zapowiada kaucję na 90% butelek od 2029. Perspektywy wyglądają dobrze. Nie ma sensu dalej trzymać? Po prostu sprzedać i czekać na dołek żeby ew znowu dokupić?
  • Odpowiedz
  • 0
@ulath a jakie akcje masz? ile zarobiłeś? podstawowa zasada to często brać zysk i nie przejmować się, że jeszcze poszło, zysk jest zysk. Pomyśl o tych etf jak zamierzasz trzymać dłużej, do 3, 5 lat. Niektóre zrobiły YTD po 100%, zobacz tqqq przez rok
legggy - @ulath a jakie akcje masz? ile zarobiłeś? podstawowa zasada to często brać z...

źródło: temp_file2462721283932481734

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@ulath no długo się konsolidowały na 3-3.5 a teraz ładnie skoczyły, tak czy siak sam musisz podjąć decyzję, ale pamiętaj, że na górce się nie kupuje, więc będziesz musiał czekać na wejście, twoje pieniądze, twoja decyzja, gl
  • Odpowiedz
@ulath: kiedys kupilem akcje AMD po 80 z wizja trzymania 5 lat+. Potem nadeszla hossa i urosly do 160, wiec 100% zysku brutto na papierze. Kusilo mnie,zeby sprzedac, ale mialo byc long term,woec trzymalem dalej. Potem jak spadly do 77 to mnie szlag trafil, bo musialem czekac 2 lata, zeby wrocily do poziomow powyzej 150. Teraz sa po ponad 200 za sztuke, ale trzymam nadal, bo taka mam strategie i wierze
  • Odpowiedz
@Boroova: Ciekawa, perspektywiczna branza. Pytanie czy te wyniki sa powtarzalne? Skad taka poprawa? Co jest u konkurencji? Bez tej wiedzy ciezko podjac racjonalna decyzje. To,ze po duzych wzrostach bedzie korekta to normalne.
  • Odpowiedz
  • 0
@Boroova: no właśnie dobre porównanie, też mi się wydaje że w dłuższej perspektywie jest te akcje będę warte min dwa razy tyle ale może to zająć kilka lat
@Trader2137 ostatnio wygrali kilka kontraktów, w końcu wychodzą na + i unia Europejska zatwierdziła kilka dni temu prowizoryczna ustawę że od 2029 90% butelek na być zwracanych.
Konkurencja nie śpi, Tomra jest światowym liderem w tym segmencie, ale jest też najdroższa. Myślę że
  • Odpowiedz