Wpis z mikrobloga

Nie jest to co prawda nowe info, ale zapodam, bo wiem że dużo osób na to czeka i mogła im umknąć ta informacja.
W lipcu tego roku Avalon Hill planuje wypuścić 5 edycję Talismana: https://planszowenewsy.pl/2024/02/talisman-avalon-hill-wyda-piata-edycje-hitu/15938/
W ramach przypomnienia, Galakta, czyli polski wydawca czwartej edycji Talismana, utracił licencję na ten tytuł w 2022 roku i na ten moment jedyne dostępne egzemplarze gry to te z drugiej ręki. Oficjalne ogłoszenie piątej edycji oznacza, że Talisman po długiej przerwie najprawdopodobniej wróci w końcu na nasz rynek.

#grybezpradu #gryplanszowe #planszowki #talisman
HrabiaTruposz - Nie jest to co prawda nowe info, ale zapodam, bo wiem że dużo osób na...

źródło: 428626557_17995849274594759_3901017060186085085_n

Pobierz
  • 8
  • Odpowiedz
@HrabiaTruposz: @vateras131 @dawid110d a wytlumaczy ktos swiezakowi fenomen tej gry?
Wiedzialem zawsze, ze taka byla ale nie interesowalem sie i tak ajk patrzylem wyglada troche jak polaczenie monopoly ze starymi planszowkami w stylu "stajesz na polu x - masz zrobic y" ,chodzisz do okola i wchodzisz do wewnetrzncyh pierscieni zeby dojsc do srodka
  • Odpowiedz
@obieq
Myślę że to spoko gierka dla ekip, które chciałyby pograć w RPG ale nie mają MG i nie chcą sprzedać godzin na wertowaniu podręczników i przyswajanie skomplikowanych mechanik - chcą rozłożyć grę i zacząć grać.
  • Odpowiedz
a wytlumaczy ktos swiezakowi fenomen tej gry?


@obieq: Czysty sentyment do tego tytułu :) To była moja pierwsza planszówka strategiczno-przygodowa i dzięki niej polubiłem tego typu gry. Zdaję sobie sprawę, że mamy tutaj baaardzo losową grę, gdzie praktyczine wszystko opiera się na rzucaniu kością, ale i tak ją lubię.
  • Odpowiedz
@dawid110d: ja gram z kolegą który jest pewien że ruch w jedną i w drugą stronę wprowadził jakiś dodatek którego nie posiada więc żeby grać zgodnie z zasadami gra jak zawsze- w jedną stronę. Wtedy to dopiero jest chińczyk XD
  • Odpowiedz
@dawid110d: to tzw social gathering z hehe biwkiem i ziomeczkami więc tylko śmieszkuje że 100% chińczyka w chińczyku ( ͡~ ͜ʖ ͡°)
zamiast tego przynoszę brzdęka w kosmosie (po 2 grach grupa bawiła się bardzo dobrze, raz podstawka raz z dodatkiem) więc może następnym razem uda mi się ją przekonać że ruch w obie strony powinien być dozwolony. A jak nie, to i tak będę się dobrze
  • Odpowiedz