Wpis z mikrobloga

Potrzebuje waszej porady mireczki. Przymierzam się by samodzielnie złożyć kompa. Nigdy wcześniej tego nie robiłem, widziałem kilka filmów jak to się robi i nie jestem w sumie w stanie ocenić czy jest to proste czy nie. O ile taniej wychodzi takie samodzielne złożenie kompa od kupienia gotowca? Jakieś porady mireczki jak się za to zabrać? Boje się ze wywalę hajs w błoto

#pcmasterrace
  • 8
od kupienia gotowca


@Styline: zdefiniuj gotowca?

O ile taniej wychodzi takie samodzielne złożenie kompa


@Styline: pewnie od 0 do 20%. Zdarza się też, że jakieś tam zestawy szyte na miarę są tańsze niż pojedyncze części w sklepach, no ale generalnie to na pewno za dobrą usługę, ustawienie i poinstalowanie czegoś trzeba zapłacić, więc te 10% warto założyć. Te 10% płacisz za to, że to nie ty musisz poświęcić swój czas,
@onepnch: Nie napisałem, że nie jestem w stanie tego ogarnąć. Napisałem, że nie jestem w stanie ocenić czy jest to prosty proces czy nie, bo na filmach wszystko idzie ładnie a z praktyką może być gorzej. Dobrze, że ty wszystko wiesz. Ja się wolę zapytać jak coś będę lub nie będę(zależy czego się dowiem) robić pierwszy raz
@Styline: składając samemu masz kontrolę nad tym co jest w środku, producenci robiąc "gotowce" często idą po kosztach dając np. okrojone wersje płyt głównych ( na których jest mniej gniazd, portów itd.) i ciężko to później rozbudować, a tak sam dobierzesz sobie wszystko od początku do końca...
@Styline:
-Sprawdzasz proponowane zestawy na twój budżet (np. fanboj, techlipton albo jacyś zagraniczni).
-Chyba najlepiej zacząć od karty graficznej i procka, wybierasz jaki producent, bierzesz z polecanych zestawów kilka opcji, sprawdzasz benchmarki w googlach(np 4070 super vs 4070TI itd), porównujesz na x-kom jeśli chodzi o komponenty/charakterystykę i wybierasz co cię satysfakcjonuje
- potem dokładasz płytę główną itd. tym samym sposobem
- sprawdzając charakterystykę poszczególnych częśći na x-kom, nie ma innego wyjścia
@Styline: Nawet nie próbuj składać jeśli nigdy nie miałeś styczności z montażem. Brew pozorom to są one bardzo delikatne i łatwo je zniszczyć. Za złożenie zapłacisz ~200zł - jak wybierzesz swoje części. Na wielu czynnościach przy składaniu samodzielnie komputera możesz się wywalić od niewłaściwym montażu procesora i chłodzenia, po nieprawidłowe podłączenie kabli kończąc.

Jeśli chcesz spróbować to kup sobie jakiś "złom" na sockecie 1151 i sprawdź czy będziesz umiał go złożyć