Wpis z mikrobloga

#technologia #ogrodnictwo #sklepyinternetowe

Co jest nie tak z tym krajem! Czemu ludzie nie chcą zarabiać przez sen?

Siedzę w środku nocy i szukam w średniej wielkości miejscowości sklepów z sadzonkami ziół. Wchodzę na google maps i wpisuje "sadzonki nazwa_miejscowości". Wyskaluje jeden wynik ale już wiem że jest w grupie "sklep ogrodniczy" więc szukam po tym kluczu. Wyskakuje 6 pozycji.

Dwie z nich nie mają strony kij wie czym są. Dla nich tu droga się kończy.

Pozostałe 4 mają strony internetowe ale... dwa sklepy to w zasadzie sprzedają tylko sprzęt rolniczo/ogrodniczy oraz "mydło i powidło" z tym związane. Pozostałe dwa to w kolejności: typowy sklep ogrodniczy i jedna "hurtownia" z sadzonkami/rozsadami etc.

Sklep ogrodniczy może mieć sadzonki ale nie musi. Przeglądam ofertę... i między innymi chemia samochodowa, akcesoria dla zwierząt, chemia gospodarcza ale... mają tez dział hurtownia. Tyle że można "poprosić" o kontakt w godzinach pracy. Zapisać się na jakąś listę uje muje dzikie węże i bez tego nie dowiem się co sprzedają.

Za to najbardziej obiecująca "hurtownia" z sadzonkami tez nie ma oferty i można się z nimi skontaktować w godzinach pracy. Mają ładne zdjęcia choć nie podpisane i jakieś ogólne informacje że sprzedają rośliny. I jedyne co jest wartościowe na tej stronie to dane kontaktowe.

Co jest z ludźmi prowadzącymi biznesy w tym kraju? Jako że nie śpię w środku nocy mógłbym zaplanować rozsady na podstawie ich ofert a oni poniekąd by sprzedawali kiedy śpią. Nie mówię nawet o jakiś sklepach internetowych ale po prostu o dostępie do aktualnej oferty przez całą dobę.

Mam do wydania pieniądze a oni naprawdę ich nie chcą? Po co celowo chować informacje o tym co się sprzedają? Jaki cel ma takie utrudnianie bo w dzisiejszych czasach i w dobie technologii to jest tylko utrudnianie sobie życia.
  • 2
  • Odpowiedz
@mrq u mnie jest taka hurtownia która prowadzi starszy gość z lat 70, który jest anty nowoczesność. Nie ma możliwości zamawiania online, nie ma możliwości zamawiania przez telefon - zakupy hurtowe tylko osobiście. Prowadzi tą firmę od xYZ lat i nie zamierza tego zmieniać bo nie i już. Ma tak sporą renomę, że okoliczni sklepikarze faktycznie do niego codziennej zajeżdżają, żeby zrobić zakupy do sklepów detalicznych. Przy próbie współpracy, automatyzacji jest przeciwny
  • Odpowiedz