Wpis z mikrobloga

tak się czasem zastanawiam dlaczego każdy kryzys musi dotyczyć osobiście MNIE

Reforma szkolnictwa w 2019 - kiedy zmieniałem szkołę i miałem 10x ciężej dostać się do normalnej szkoły na moim zadupiu
Pandemia wybuchła w 2020 - wtedy gdy poszedłem do techbazy miałem w zasadzie 2 klasy zdalnie przez co nie nawiązałem zbyt wiele znajomości
W 2021 recesja a w 2022 wojna przez co czasy zrobiły się niepewne przez co standard życia mocno się pogorszył
W 2023 roku już wszedłem w dorosłość to mieliśmy kryzys w IT + dynamiczny rozwój AI przez co nie widzę perspektywy na pracę w tej branży za 5 lat (czyli krócej niż poświęciłem na naukę xD) a w 2024 podwyżka minimalnej przez co jako JUNIOR SPUŚCIZNA KRZYŻOWA DEVELOPER (i tak każdy mówi że jestem szczęściażem że mam takie stanowisko xD) zarabiam mniej niż jakbym #!$%@?ł na magazynie + brak perspektyw na pracę zdalną (na mojej wsi to jedyna opcja na nie pracowanie w kołchozach)

Dosłownie odechciało mi się jakiegokolwiek rozwijanie, nowych umiejętności. I tak nic nigdy z tego nie mam. Miałem plany porobić jakieś centyfikacje ale to wszystko jest bez sensu bo i tak zaraz wybuchnie 3 wojna żeby tylko @iluvmypickle nie mógł #!$%@? mieć chociaż TROCHĘ więcej niż przeciętny polak. Jego los to spakowanie walizy jak na CRUDziarza przystało i #!$%@? w cegielni 12h na wsi zabitej dechami

ehh.. ide spać bo rano trzeba wstać na pociąg do roboty (,)

#zalesie #naukaprogramowania ##!$%@? #doomer
iluvmypickle - tak się czasem zastanawiam dlaczego każdy kryzys musi dotyczyć osobiśc...

źródło: artworks-4py8Gnu0VHfRPtQ9-uQdC0g-t500x500

Pobierz
  • 1
  • Odpowiedz
W 2023 roku już wszedłem w dorosłość


@iluvmypickle: nie łam się, świeżak jeszcze jesteś a początek niestety jest ciężki. Dla wielu bo tylko szczęściarze dostają wszystko pod nos, reszta musi sama sobie zapracować. Ale z opisu jesteś na dobrej ścieżce - masz ambicje, pomysły i zacząłeś już robotę w zawodzie. Teraz wbijać doświadczenie i śmigać do przodu.
  • Odpowiedz