Wpis z mikrobloga

Dostałem maila, że ktoś chce zmienić coś na moim koncie. Oczywiście szybko klik na ten ich magiczny link. no i już nie mogłem się zalogować na konto. potem dostałem nie na moje żądanie mail z weryfikacja zmiany maila. już ze zmienionym nr mojego battletagu. nie kliknąłem. chciałem się logować ponownie. Dostałem maila z nr weryfikującym moje logowanie.(też już z innym nr battletag) wpisałem kliknałem i ciągle chce atheticator. Niestety nie mogę się zalogować ani na konto ani na athenticator. Bo ktoś zmienił hasło/maila. Miał ktoś coś podobnego? czy konto stracone? Ich zabezpieczenia bronią przed zwykłym użytkownikiem a nie przed włamaniem. Probowałem kontaktować sie ale nie moge bo musze sie zalogować na kontoXD. Probowałem resetu hasła. ale musze sie zalogować na atheticatorXd o #!$%@? tu chodzi?
Pytanie czy dane dot kart zostają w bazie konta? jeśli ich nie zapisałem? Czy koleś poprostu może sciagnąc stamtad nr karty i ten kod weryfikujący?
edit dodaje wiecej tagów
#diablo4 #blizzard #battlenet #gry
  • 5
  • Odpowiedz
  • 0
@hoodoovoodoo: Gowno zabezpiecznia. Albo wycieki z ich bazy za pomocą pracowników. Nie wiem za cienki jestem na to a "ludzie zawsze gadają" Faktem jest to gdy ja chciałem zmienić kraj pochodznia to musiałem prawie pesel podac. Teraz przy probie odzyskiwania konta także, ale nic to nie dało bo athenticatorXD A ktos obcy na luzaku cyk myk i jestXD
  • Odpowiedz
@OrzelBielik: Nie no, nie próbowałem nawet ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ale unikalne hasło do konta, unikalne do maila i 2FA na obu powinno zapobiec jakimkolwiek próbom włamania. Chyba, że faktycznie, tokeny do generowania OTP i hasła czystym tekstem wylatują z wewnątrz, ale wątpię.
  • Odpowiedz
Dostałem maila, że ktoś chce zmienić coś na moim koncie


Byś dał więcej detali. Jakiś screen z tego maila. Z tego co rozumiem to ktoś uzyskał dostęp do Twojego hasła bo pewnie masz na wszystkich serwisach to samo hasło i gdzieś wyciekła baza. Nie miałeś weryfikacji dwuetapowej włączonej?
No bo ktoś wbił bez weryfikacji dwuetapowej na Twoje konto. Kliknął zmiana hasła a Ty to mu potwierdziłeś.
Zmienił Ci hasło albo maila i
  • Odpowiedz