Wpis z mikrobloga

Cześć wykopowi kucharze!
Napiszcie jak przygotowujecie rybę do spożycia np. dorsz?
Ja obtaczam w mące, potem w roztrzepanym jajku i na koniec w bułce tartej. Po usmażeniu ryby na oliwie ok. 15 minut, to ryba ma wyczuwalną strukturę, a jeśli rybę obtoczę tylko w bułce tartej (ryba się rozwala już na patelni) to tej struktury nie ma.
Moje pytanie: Czy panierka 1 (mąka,jajko,bułka) sprawia, że ryba potrzebuje więcej czasu na patelni, aby się usmażyła?

#gotujzwykopem #gotowanie
  • 19
  • Odpowiedz
  • 0
@asdfghjkl: To jak to robisz? Wrzucasz na blachę spryskujesz oliwą i ile pieczesz w jakim trybie?

@heniek_8 Raz usmażyłam bez panierki to się tak pomniejszył, że byłam zdziwiona :/ A ile taką rybę smażysz?

@xyzak Ale to z czosnkiem trzeba uważać, bo się gorzki może zrobić. Ile pieczesz w jakiem temperaturze i jaki tryb?
  • Odpowiedz
@Neko-chan51 Tak, masz dodatkową warstwę, którą temperatura musi pokonać by zacząć podgrzewać mięso. Dodatkowo czas masz za długi nawet na panierowaną rybę 5 minut na stronę na średnim ogniu wystarczy dla takiej polędwicy z dorsza, cieńsze kawałki jak filet nawet 3 minuty na stronę. Jeśli panierka się nie rumieni masz zbyt mały ogień. Jak już ogarniesz z panierką to bez zmaż na takim samym ogniu nieco krócej.
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: zazwyczaj sobie z grilla. Jak w piekarniku to troche pieprzu, oliwa, spryskam cytryną i do środka ryby ładuję natke pietruszki czy miętę. Zawijam w folię i ustawiam piekarnik na 180 stopni i czekam. po 20 minutach mniej wiecej sprawdzam czy ryba w środku ma 70 stopni i jeśli tak jest to znaczy ze gotowa. Soli nie daje w ogóle
  • Odpowiedz
A ile taką rybę smażysz?


@Neko-chan51: na razie eksperymentuję więc nawet nie wiem co pierwsze wrzucić - czy te warzywa (one są zamrożone, więc muszą się rozmrozić jeszcze) czy rybę, tak  żeby się dobrze zgrało
jak się skurczy to nie mam z tym problemu, białka jest tyle co było na początku, a że trochę woda się odsączy …
  • Odpowiedz
  • 1
@Viking-: Dzisiejsze kawałki miałam dość grube takie 2,5 - 3 cm. Boję się zjeść surową/półsurową rybę dlatego też tyle smażę.

@asdfghjkl Oki, dziękuję :)

@heniek_8 Kiedyś brałam z biedry te warzywa, ale czasami bolał mnie po tym brzuch i stwierdziłam, że nie warto. A nie lepiej będzie Ci zrobić rybę na jednej patelni, a na drugiej warzywa? Chociaż to dodatkowa rzecz do mycia :/
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: Filet solisz, do miski wlewasz oliwę/rozgrzane masło i przeciskasz przez praskę czosnek (2/3 ząbki), mieszasz po czym używając pędzelka rozprowadzasz na filecie. Ustawiam 180C i termoobieg, w zależności od grubości porcji pomiędzy 20 a 40 minut.
  • Odpowiedz
@Neko-chan51: a probowalas moze z piekarnika? Ostatnio robilam paluszki rybne z fileta z dorsza, w jajku, przyprawach i panko (bez maki) - bardzo spoko, tylko trzeba obrocic w polowie czasu. Ryba w srodku sucha jak to dorsz, wiadomo, ale moim zdaniem lepsze niz z patelni. I do tego np. frytki z batatow i inne warzywa z blachy ( ͡° ͡°).
  • Odpowiedz