Wpis z mikrobloga

Czyli podsumujmy - państwo z DUŻĄ marynarką jak Rosja przegrywa wojnę na morzu z państwem bez marynarki, a do tego marynarka Rosji nie pomogła ochronić NS2 przed zniszczeniem, ale my mamy wydawać potężne pieniądze na 3 fregaty?

#wojna #ukraina #rosja #polska #wojsko #wolski
  • 15
  • Odpowiedz
@slkt: Możesz z czystym sumieniem dodać #niepopularnaopinia :)

- Okręty podwodne - tak
- Nabrzeżna antyokrętowa artyleria rakietowa - tak
- Lotnictwo ze zdolnością zwalczania wrogich okrętów - tak
- Łodzie kamikadze i inna odpalana z lądu broń typu torpedy i rakiety manewrujące - tak
- Patrolowce i Trałowce - tak

Korwety, fregaty, desantowce, niszczycie, krążowniki, pancerniki i lotniskowce - absurd w naszych warunkach
  • Odpowiedz
- Okręty podwodne - tak


@maniac777: ok, ale w co one mają atakować? przecież ruska marynarka się z baz nie ruszy.

Jak ktoś napisze że do przenoszenia rakiet manewrujących. Za sam koszt takiego okrętu, można sobie nakupić całą masę w wersji lądowej.

A z resztą się zgadzam ;)
  • Odpowiedz
Korwety, fregaty, desantowce, niszczycie, krążowniki, pancerniki i lotniskowce - absurd w naszych warunkach


@maniac777: No nie wiem co masz na myśli pod typem "desantowiec"? Mam nadzieję że nie te stare ruskie budowane jeszcze w Polsce okręty co woziły zaopatrzenie na Krym i do Berdiańska?
Gratuluję - wszystko co wymieniłeś nie zostało zniszczone przez Ukraińców (oprócz Moskwy - ale to inna historia).
Widać oko znawcy MW i wojska w ogóle.
Już o
  • Odpowiedz
ale my mamy wydawać potężne pieniądze na 3 fregaty?


@slkt: Tak. I bardzo dobrze.

Czyli podsumujmy - państwo z DUŻĄ marynarką jak Rosja


@slkt: Geniuszu, to jest ruska flota na Morzu Czarnym. Nie cała flota...
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Mitur: a gdzieś napisałem że Ukraina #!$%@? pacyficzną flotę Rosji? Nie, napisałem że wygrywa wojnę na morzu, w rozumieniu tego lokalnego konfliktu.
  • Odpowiedz
państwo z DUŻĄ marynarką jak Rosja przegrywa wojnę na morzu z państwem bez marynarki


@slkt: Czyli blokady Morza Czarnego nie ma? Gitara, cofamy zboże na Ukrainę.
  • Odpowiedz
- wszystko co wymieniłeś nie zostało zniszczone przez Ukraińców (oprócz Moskwy - ale to inna historia).


@Mitur: Wszystko co wymieniłem od dłuższego czasu bierze udział w działaniach wojennych głównie jako platforma z której ruscy odpalają pociski manewrujące ponieważ dzięki obronie nabrzeżnej Ukraińców i dronom wszelkiego rodzaju została wycofana najpierw do Teodozji, a później do Noworosyjska czyli jakies 500km w linii prostej od najbliższych ukraińskich pozycji.
  • Odpowiedz
Wszystko co wymieniłem od dłuższego czasu bierze udział w działaniach wojennych głównie jako platforma z której ruscy odpalają pociski manewrujące ponieważ dzięki obronie nabrzeżnej Ukraińców i dronom wszelkiego rodzaju została wycofana najpierw do Teodozji, a później do Noworosyjska czyli jakies 500km w linii prostej od najbliższych ukraińskich pozycji.


@maniac777: A co mają robić skoro siły nawodne Ukrainy nie istnieją? I okręty w Sewastopolu dalej są.
  • Odpowiedz
@Mitur: No nie wiem. Na przykład przeprowadzać desant w okolicy Odessy tak jak planowali na początku. Utrzymywać obecność na wyspie węży. Zabezpieczać platformy wiertnicze położone na zachód od Krymu. Szachować siły zbrojne Ukrainy stwarzając zagrożenie z dla wszystkiego co jest w pobliżu wybrzeża. Niszczyć drony nawodne Ukraińców zanim te je zatopią. Utrudniać uderzenia w Krym przechwytując ukraińskie rakiety jak tylko wlecą nad morze. Skrócić dystans dla pocisków manewrujących by dać mniej
  • Odpowiedz
Na przykład przeprowadzać desant w okolicy Odessy tak jak planowali na początku. Utrzymywać obecność na wyspie węży. Zabezpieczać platformy wiertnicze położone na zachód od Krymu. Szachować siły zbrojne Ukrainy stwarzając zagrożenie z dla wszystkiego co jest w pobliżu wybrzeża.


@maniac777: Rakiety przeciwokrętowe i ograniczone możliwości lotnictwa. Mówi to Panu coś? To są główne przyczyny dla których tego nie robią i takie scenariusze nawet na początku wojny były bardzo optymistyczne i spowodowane
  • Odpowiedz