Wpis z mikrobloga

@jamesbond007: Według czasu jazdy w danym przypadku. Przy kupowaniu biletu należy pamiętać o tym:

20-minutowe bilety MPK w Łodzi obowiązują przez 40 minut, a 40-minutowe godzinę. Zmiany weszły w życie 20 lipca 2013.
@jamesbond007: Nie bardzo rozumiem Twoje pytanie. Jeśli wsiadasz na przystanku A i chcesz wysiąść na przystanku B wiedząc, że pojazd jedzie tam wg rozkładu 38 minut to powinieneś skasować bilet za 1,30 zł/2,60 zł. Chodzi o to, co będzie w przypadku kontroli, a okaże się, że zamiast 38 minut jechał np. 42? Teoretycznie nie powinno być problemu, bo to pojazd ma opóźnienie względem rozkładu, praktycznie napisałabym przed faktem do mpk maila
  • 0
@Asgareth: teoretycznie.

powiedz mi jeszcze jedno.

jechałem w piątek autobusem na plac wolności.. wsiadłem z kumplami kilka przystanków wcześniej z zamiarem kupienia biletu udaliśmy się do kierowcy, ten ruszył no i nie dokonaliśmy zakupu.. na to podbiegł do nas kontroler i wlepił mandaty..

oczywiście jutro dostarczam odwołanie od mandatu, ponieważ oprócz arogancji kanara mam przecież prawo bilet zakupić, a przy okazji nie przeszkadzać kierowcy w czasie jazdy..

jak myślisz?
@jamesbond007: tu się nie wypowiem, bo z racji ograniczonych kanarów i częstego braku biletów u kierowcy (o automacie nie wspominając) zawsze mam w portfelu awaryjne bilety czasowe. Z założenia powinniście podejść do kierowcy tuż po wejściu do pojazdu, a on nie powinien ruszyć dopóki Wam nie sprzeda biletów, ale jak jest w rzeczywistości to właśnie widać w Twoim wpisie. Tak więc napieprzać odwołania, zwłaszcza że masz pewność swojej racji.
@jamesbond007: co do czasu przejazdu. Patrzysz sobie ile jedzie tramwaj/autobus na rozkładzie do przystanku na którym chcesz wysiąść. Jak np . przejedzie o 3 minuty za długo a Tobie skończył się bilet, to nie przyjmuj mandatu i tyle. Jak się kanary będą do Ciebie spinać to możesz im powiedzieć, że od tego jest monitoring żeby sobie sprawdzali gdzie wsiadałeś. Nie daj się spisywać jeśli nie z twojej winy "skończy się" bilet.