Wpis z mikrobloga

Hej, z pośpiechu kliknąłem w phishingowy link na mailu. Wiadomość tylko oznajmiała, że były nieautoryzowane akcje na moim koncie paypal i żeby się zalogować. Tylko kliknąłem w ten link, nie wpisywałem żadnych danych ani nic. Czy jestem bezpieczny? Chcę się np. zalogować teraz na konto bankowe na, którym jest trochę forsy i się trochę cykam. A wpis w ogóle piszę z telefonu xd Czy przeskanowanie antywirusem coś da?

#phishing #hakerzy #cyberbezpieczenstwo #komputery #elektronika #pc #policja #scam #pytanie #pytaniedoeksperta
  • 3
  • Odpowiedz
@Blackol12: wlasnie o to chodzi w phishingu by jedynie wpisać dane; jezeli nic nie wpisałeś ani nic ci nie pobrało, to jesteś bezpieczny
  • Odpowiedz
@Blackol12: takie phishingi raczej lecą na ilość - prędzej liczą na to że ktoś wklepie swoje dane, niż korzystają z jakichś zero-dayów w przeglądarkach.
Jak dla mnie nie ma zagrożenia, sam często klikam takie scamy tylko po to, by zobaczyć co to za gówno dają ;p
  • Odpowiedz
@Heterosovieticus no to bardzo głupio robisz, że klikasz. Odpalaj te strony w jakiś sandboxach a najlepiej w ogóle. Te linki są często spersonalizowane dla danej osoby i widać czy ktoś na niego kliknął.
  • Odpowiedz