Wpis z mikrobloga

Pytanie do majstrów z #budownictwo #budowadomu - jak najlepiej powinno się łączyć krokwie z murłatami? chodzi mi o te wzmocnienia na murłacie metalowe kątowniki. u mnie majstry dali w kształcie litery L (takie jak na foto), i na gwoździe ciesielskie (ok 5cm). Problem w tym, żę ancymony dobrze nie podobijali i w sumie to na jeden taki łącznik dali po 2-3 gwoździe na strone. Wg mnie o wiele za mało. Ile powinno się dać gwoździ a może lepiej atakować wkrętami ciesielskimi? Dobić te gwoździe dobije - z tym nie ma problemu jednak chciałbym to zrobić raz a porządnie i chętnie posłucham rad fachowców.
torian15 - Pytanie do majstrów z #budownictwo #budowadomu - jak najlepiej powinno się...

źródło: Zrzut ekranu 2024-03-04 202837

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@torian15: W idealnym świecie powinny być podcięcia w krokwiach. Te kątowniczki tak na oko są zdecydowanie za krótkie, a wszystkie gwożdzie są są wbite praktycznie w jednym miejscu co teoretycznie trochę osłabia krokiew. Tak na szybko to wywal gwożdzie skoro i tak nie trzymają i zastosuj takie śruby https://allegro.pl/oferta/wkrety-ciesielskie-6x120-torx-talerzowe-50-szt-12985103564 do tego 30 cm śruba albo dwie od góry przez krokiew i murłatę. To co oni tam zrobili wystarczy przy obciążeniu statycznym.
  • Odpowiedz
  • 0
@torian15 to można dawać przy wiązarach prefavrykowanyxh które są same w sobie zbite.

Mój ojciec dekarz zawsze w murlate nabija gwoździe 8mm i 275mm długości lub wkręty ciesielskie. Lipnie to wygląda
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg te łączniki nie są i tak wystarczające nawet w ofercie podają że trzeba dodatkowo skręcić wkrętami.

A szczególnie w miejscu łączenia krokwi z murlatą gdzie działają największe obciążenia na całej wieźbie
  • Odpowiedz