Wpis z mikrobloga

Amazon kupowanie na firmę

Witajcie Mirki mam taką sprawę. Czy da się w jakikolwiek sposób ustalić magazyn z którego wyjedzie do nas produkt z Amazona? Dlaczego pytam, otóż drugi raz już mam sytuację że kupuję dany produkt z Amazonu PL i biorę na niego fakturę licząc że odliczę sobie VAT (nie mam VAT UE). A okazuje się że on wyjeżdza z innego magazynu np niemieckiego i Amazon ustala nagle stawki VAT bazując na tym z którego magazynu wyjechał.

Koniec końców dostaję fakturę nawet z przeliczoną kwotą na złotówki ale w niemiecką stawką VAT (19%). Kontaktowałem się z księgowym i powiedział mi że nic z taką fakturą nie zrobimy i jego rada jest taka aby nie kupować na firmę z Amazonu. Co o tym myślicie?

#b2b #ryczalt #faktura #amazon #firma #vatowcy #vat
  • 6
@DevSharingan: jeżeli jeszcze aktualne to tak w skrócie - jak założysz Amazon Business i masz rejestrację VAT-UE w Urzędzie Skarbowym na swojej firmie/działalności to zakupy z zagranicy wewnątrz UE są "wewnątrzwspólnotowym obrotem towarów" (nie dotyczy sytuacji kiedy kupujesz od sprzedawcy z PL). W efekcie od razu tego VATu nie płacisz (z karty płatniczej pobiera kwotę netto). Wady - trzeba każdą taką fakturę odpowiednio księgować, bo niewykazanie tego to spory problem (ale