Wpis z mikrobloga

Zaraz wchodze pierwszy raz w zyciu do psychiatry.

Moja fobia jest coraz mocniejsza, w tej chwili juz ze stresu nawet nie pamietam jak przebiegaly spotkania w pracy, lece na jakims autopilocie

Mam wiecznie biegunke, w nocy nie jestem w stanie spac i pojawil sie jakis tik nerwowy podczas jedzenia - nie potrafie go przelknac i sie zaczynam dlawic.

Poddaje sie, nie jestem w stanie sam wygrac z tym gownem, staralem sie wychodzic ze strefy komfortu i okupilem to swoim zdrowiem

#fobiaspoleczna
  • 10
@drogba90: Miałem problemy z tarczycą i żadnemu konowałowi nie wpadło do głowy, że fatalne samopoczucie i obniżony nastrój mógł wziąć się z hormonów. Liczyły się tylko recepty na antydepresanty i zysk koncernu, z którą konował miał akurat umowę. Badanie krwi to podstawa.
@makamele: Dostaniesz benzo, a ono zlikwiduje fobie społeczną w jakichś 90%. Tak przynajmniej u mnie było. Baklofen + pregabalina też likwidują i większe #!$%@? przy tym jest. Takie, że np. we więzieniu możesz się obudzić. A w mixie z benzo, to już w ogóle kaplica.
Poddaje sie, nie jestem w stanie sam wygrac z tym gownem, staralem sie wychodzic ze strefy komfortu i okupilem to swoim zdrowiem


@makamele: widzisz, normiki i oskarki tak radziły, że wystarczy wyjść ze swojej strefy komfortu i pozbędzie się z fobii społecznej. Tymczasem, znacznie częściej jest tak, że stan psychiczny jeszcze się pogarsza przez to, a nie polepsza.
Daj znać czy zlecił zbadanie krwi. To podstawowa rzecz jaką psychiatra ma obowiązek zrobić.


@TwojHimars: Tylko raz psychiatra zlecił mi zrobienie badań krwi, było to po wielu latach przyjmowania psychotropów i było to na moją prośbę. Na pierwszej wizycie, oczywiście nie miałem żadnych badań robionych.
@ziomus0812: Mozliwe ze trzeba wychodzic ze strefy komfortu, z "narzędziami" ktore nam pomoga zwalczać lęk mysle ze kolega tego nie miał, @TwojHimars pacjent wyleczony pacjent stracony, żaden psychiatra nie skieruje cie na badania krwi, no dobra moze te 10 procent sa tam gdzieś uczciwi.. @makamele trzymaj sie :)
@TwojHimars: nie zlecila badania krwi.
Przepisano mi trittico i pramatis, dostalem tez skierowanie do PZK i ogolnie powiedziala mi, ze moich problemow nie rozwiaze sie lekami (jakos dotarlismy do momentu, ze wspomnialem tez o biciu przez rodzicow w dziecinstwie)