Wpis z mikrobloga

Jak zostać sportowym świrem? Od czego zacząć? Skąd czerpać motywację? Kogo warto śledzić w tym temacie?
Jak nie zrobić sobie krzywdy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Docelowo chcę chodzić na siłownię, ale boję się tego, tych ludzi tam, bycia zagubioną i straty pieniędzy.
Moim celem jest zadbanie o zdrowie, o sylwetkę, ale nie odchudzanie się.

#kiciochpyta #silownia #pytaniedoeksperta
  • 5
@tr488u3984fkmv: po prostu idź i zacznij trenować, jak się boisz ludzi to idź na siłkę dla pań. Jak się nie znasz to weź trenera personalnego albo zapisz sie na zajęcia grupowe. Najtrudniej jest sie ruszyć pierwszy raz, przełamać się, zacząć... potem jak złapiesz bakcyla albo poczujesz to niesamowite uczucie na koniec treningu, to zmęczenie połączone z satysfakcją, to możesz się nawet od tego uzależnić.
jaki cię temat zainteresuje to na yt
@tr488u3984fkmv: Ja ćwiczę głownie dla zdrowia. Lubie statystykę i przesczytałem ksiażkę Peter Attia o długowieczności i od wtedy swój trening ukierunkowałem w tym temacie. To jest własnie moja motywacjac. Siłownia jest to półśrodek żeby na boksie mógł zadawać silne ciosy, na siatkówce skakać wyżej i ścinać mocniej, podczas biegania trzymać wyprostowaną sylwetkę. Jednocześnie biorąc pod uwagę badania nad długowiecznością obniżyć maksymalnie jak się da ryzyko chorób cywilizacyjnych i obniżyć swój "wiek
Ustal ćwiczenia jakie wykonasz (powtórzenia, serie) przed przyjściem na siłownię, a nie podczas treningu. Zapisuj sobie wyniki po każdym razie, abyś widział progres.
@tr488u3984fkmv: Po prostu idź i zacznij ćwiczyć. Jedyne co jest sens oglądać, to jakieś filmy z techniką ćwiczeń.
O motywację (jak już zaczniesz) nie masz się co martwić, bo przez pierwsze kilka(naście) tygodni spokojnie możesz robić z każdym treningiem coraz więcej, a efekty w sylwetce też widzisz od razu (o wiele szybciej niż przy odchudzaniu czy innych ćwiczeniach wytrzymałościowych).
Ludzi czy zagubienia nie masz się co bać, bo w żadnym normalnym