Wpis z mikrobloga

Czy ktoś korzysta z konta maklerskiego IKBR? Zastanawiam się nad optymalnym sposobem doładowania konta. Czy WISE jest najtańszym sposobem? Na pewno jest najprostszym. Ale samo doładowanie konta WISE z innego banku np. 10 000 pln to koszt jakichś 50-100 zł (w zależności od szybkosci). Do tego prowizja potem za przelew z WISE do IKBR. Zastanawiam się czy gdzies popełniam błąd. Czy po prostu to wszystko tyle kosztuje. Wcześniej korzystałem z BOSSA, wiec takich kosztów i akrobacji nie miałem. ( ͡º ͜ʖ͡º)

Może po prostu jest to normalne, że przy takich przelewach do zagranicznych brokerów się tyle placi.

#ikbr #gielda #wise #interactivebrokers #inwestycje
  • 8
  • Odpowiedz
@yaszuRa: ibkr ma konto w ING dla wpłat w pln bez prowizji dla polaków, z czym Ty kombinujesz xD
przewalutowanie u nich 2$, ale sam przelew pln bez żadnych opłat, ja przelewam normalnie z mbanku
  • Odpowiedz
@yaszuRa: euro pewnie za free, bo ibkr ma teraz oddział w irlandii, ale usd idzie swiftem więc będzie opłata i pewnie większa niż za przewalutowanie u nich
  • Odpowiedz
@yaszuRa: przewalutowanie bodaj 0,002% ale minimum 2$ więc dla małych kwot zawsze masz 2$
no ja tak robię, przelewam pln i wymieniam u nich, kasa dochodzi w kilka-kilkanascie godzin, tyle co przelew pomiędzy dwoma bankami
  • Odpowiedz