Wpis z mikrobloga

Jak mogę zrobić backup całego systemu i wszystkich plików, kontaktów, wiadomości itp bez roota?

#android #sgs3
  • 22
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 1
Do roota polecam kingo android root tylko włącz debugowanie adb i robi sam resztę. A do backupu titanium backup
  • Odpowiedz
  • 1
Przy kingo żadne. Robiłem nim mojego s4 godzinę po powrocie ze sklepu, flaga knox nie ruszona wszystko śmiga. Jakby co to na forum android.com.pl znajdziesz wszystkie poradniki
  • Odpowiedz
  • 1
Titanium Backupem nie zrobisz kopii systemu. Po za tym kopia systemu jest ci nie potrzebna. Wystarczy, ze spiszesz numery softu.

Apki to poszukaj, czy da się przez ADB, bo chyba od Androida 4.0 juz się da.

Kontakty wrzuć na serwer Google

SMS
  • Odpowiedz
  • 1
@leworwel: w takim razie root i titanium backup. Będzie najprościej

@Guciio: mogę się mylić, ale root na ICSa polegał właśnie na przywróceniu specjalnie spreparowanego backupu z danymi aplikacji
  • Odpowiedz
  • 1
@leworwel: jak zrobisz roota kingo to dasz rade przywrócić softa bez śladu ingerencji, jeśli zrobisz inaczej np. Cf autoroot to możesz mieć flagę knox na 1 i mogą gwarancji nie uznać
  • Odpowiedz
@Guciio: kurde android zaktualizował mi się do 4.3 i nie mogę zrootować przez kingo. Co mogę zrobić? Jest jakaś różnica między CF-autoroot a CF-root?
  • Odpowiedz
  • 0
@leworwel: Oba chyba nabijaja flagę knox , auto root po rootowaniu wrzuca oryginalne recovery a ten drugi nie. Ja bym dalej próbował kingo, adb włączone masz?
  • Odpowiedz