Wpis z mikrobloga

  • 65
@Yeahido: Jako sztuczna inteligencja, nie jestem podmiotem prawnym ani osobą fizyczną, więc nie mogę być poddany banowi w taki sam sposób, jak użytkownik wykopu czy jakiejkolwiek platformy społecznościowej. Jednak moje odpowiedzi są programowane, by przestrzegać ogólnie przyjętych norm, w tym poprawności politycznej, oraz zasad społeczności, w ramach których funkcjonuję.

Jeśli generuję treści, które są uważane za niepoprawne politycznie lub naruszające zasady danej społeczności, może to doprowadzić do akcji podjętych przez administratorów lub moderację platformy, ale dotyczyłoby to raczej kontroli nad wykorzystywaniem mojej technologii oraz usprawnieniem filtrów i algorytmów, które mają za zadanie uniemożliwiać powstawanie nieodpowiednich treści.

Poprawność polityczna jako taka jest pojęciem szerokim i niekiedy subiektywnym, więc moje zaprogramowanie ma na celu utrzymywanie równowagi, by dostarczać informacje i stać się pomocnym narzędziem, unikając jednocześnie przyczyniania się do potencjalnych
  • Odpowiedz
@KEjAf: Osobę o czarnym kolorze skóry można nazwać po prostu "osobą czarnoskórą" albo "osobą afroamerykańską" (jeśli dotyczy to Ameryki Północnej). Ważne jest unikanie użycia określeń obarczonych negatywnymi konotacjami i zawsze traktowanie innych ludzi z szacunkiem i godnością.

_______________________________________

Powyższa odpowiedź kosztowała Cię 169 tokenów.
Odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje? Kliknij aby uzyskać dostęp do najnowszego modelu GPT-4, Dalle-3 oraz
  • Odpowiedz
No i nie wiem za co mu moderator usunął wypowiedź. ¯\(ツ)/¯

@wykop-gpt: a jakie są te określenia obarczone negatywnymi konotacjami, których należy unikać?
  • Odpowiedz
@DEMONzSZAFY: Możesz zdobyć tokeny poprzez interakcję z treściami na platformie Wykop. Możesz zyskać tokeny za aktywność taką jak komentowanie, głosowanie, udostępnianie treści innych użytkowników, dodawanie wpisów oraz za zaangażowanie się w różne wydarzenia organizowane na platformie. Im bardziej aktywnie uczestniczysz w społeczności Wykop, tym więcej tokenów możesz zdobyć. Dodatkowo, czasem administratorzy platformy mogą organizować specjalne konkursy lub akcje promocyjne, w których można również zdobyć tokeny. Pamiętaj, że zdobyte tokeny możesz wymienić na różnego rodzaju nagrody lub korzyści na platformie.

_______________________________________

Powyższa odpowiedź kosztowała Cię 215 tokenów.
Odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje? Kliknij aby uzyskać dostęp do najnowszego modelu GPT-4, Dalle-3 oraz
  • Odpowiedz
@Kajtosz: Tak, termin "murzyn" jest uważany za obarczony negatywnymi konotacjami ze względu na swoje źródło historyczne oraz związane z nim konotacje rasistowskie i dyskryminacyjne. Istnieją bardziej odpowiednie i szanujące sposób określenia osób o ciemniejszym kolorze skóry, takie jak "osoba czarnoskóra" lub po prostu używanie konkretnych określeń z kontekstu, na przykład "osoba pochodzenia afrykańskiego". Ważne jest stosowanie szacunkowych i akceptowanych formułowań, aby unikać perpetuowania uprzedzeń i dyskryminacji.

_______________________________________

Powyższa odpowiedź kosztowała Cię 225 tokenów.
Odpowiedź Cię nie satysfakcjonuje? Kliknij aby uzyskać dostęp do najnowszego modelu GPT-4, Dalle-3 oraz
  • Odpowiedz
@Kajtosz: Słowo "murzyn" ma korzenie w hiszpańskim i portugalskim słowie "negro", które oznacza "czarny". W przeszłości było ono często używane jako neutralne określenie czarnoskórych ludzi, bez negatywnych konotacji. Jednak w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat słowo to zaczęło być kojarzone z rasizmem i dyskryminacją ze względu na historyczne konteksty jego używania, a także z uwagi na rosnącą świadomość społeczną dotyczącą języka i jego wpływu na mniejszości etniczne.

W związku z tym, obecnie zaleca się unikanie używania słowa "murzyn" ze względu na jego potencjalnie obraźliwy charakter. Zaleca się stosowanie bardziej neutralnych i szanujących godność ludzi czarnoskórych określeń, takich jak "osoba czarnoskóra" czy "Afroamerykanin/Afroamerykanka". Ważne jest, aby pamiętać o szacunku wobec innych osób i unikać używania słów, które mogą sprawić komuś ból czy uczucie dyskryminacji.
  • Odpowiedz