Wpis z mikrobloga

Kuriozalne jest jak fani wolnego ryneczku i konserwatywnych wartości, czyli wyznawcy starych ksiąg liberalizmu twierdzą, że najbogatsi i ich spotkania jak WEF, gdzie zbierają się światowi kapitaliści w skali globalnej ; to komuniści i bolszewicy. Ale jeszcze bardziej kuriozalne jest uwielbienie dla postaci jak Elon Musk czy Andrew Tate. Ten drugi to nie jest globalna skala, wiec go pominę, ale przejdę do uwielbieńca wolnorynkowców, czyli Elona. Elon ma być kimś innym od reszty miliarderów (którzy są komunistami hehe), ma mu zależeć na starych wartościach, ma ukazywać hipokryzję polityków i innych miliarderów, po prostu ma być herosem samemu walczącym przeciwko siłom zła.

A jaka jest prawdziwa rola Elona? Elon w swoim środowisku to taki zbuntowany chłopak, żyjąc szybko, na krawędzi swojego środowiska, co może sobie pozwolić na powiedzenie czegoś, czego nie wypada. Nie znaczy to jednak, że on częścia tego środowiska nie jest. Dobrze zna się z innymi miliarderami, pewnie na niejednej imprezie bywał z ludźmi z którymi ma podobno walczyć w internecie. Można powiedzieć, że to postać jak James Dean w filmie czy Jim Morrison w muzyce. Wieczny buntownik pośród globalnych kapitalistów. No wypadaloby jeszcze tragicznego końca... Na przykład nieudany lot w kosmos. Myślę, że wtedy wśród wszelkich wolnorynkowych bojowników zostałby legendą na miarę Jamesa Deana. Za x lat by fani wolnego ryneczku go wielbili i wspominali, nie miejąc za życia do czynienia z jego działalnością w internecie.
#antykapitalizm #elonmusk #konfederacja #bekazkonfederacji #bekazprawakow
  • 24
  • Odpowiedz
czesto sobie piszesz takie elaboraty o ludziach, o ktorych nie masz pojecia, bo wiesz o nich tylko to co media ci przedstawia? XD


@programista15cm: Bynajmniej nie twierdzę, że każdy "wolnorynkowiec" jest fanem Muska, bo tak nie jest. Faktem jest, że istnieje pewna tendencja do fascynacji jego osobą o o niej piszę. A nie twierdzę, że każdy bez wyjątku go wielbi.
  • Odpowiedz
Dobrze zna się z innymi miliarderami, pewnie na niejednej imprezie bywał z ludźmi z którymi ma podobno walczyć w internecie.


@TheKirghizLight: Tak z ciekawości: długo myślałeś nad tym "zarzutem", by go obudować w dwa akapity? I drugi "zarzut" to nazwanie Muska kapitalistą, jakby to miała być jakaś obelga...
  • Odpowiedz
Tak z ciekawości: długo myślałeś nad tym "zarzutem", by go obudować w dwa akapity? I drugi "zarzut" to nazwanie Muska kapitalistą, jakby to miała być jakaś obelga...


@texas-holdem: Jest dokładnie takim samym kapitalistą jak np. Jeff Bezos, Bill Gates czy Mark Zuckerberg, no czy osoby związane z kapitałem jak Klaus Schwab. A to czy jest to obelga to zależy od osoby interpretującej. Jako, że tagowalem też antykapitalizm to raczej można się
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: To jest tak samo idiotyczne jak uwielbienie polskiej lewicy dla Sorosa, te same mechanizmy. Podczas gdy dla lewicy w innych krajach Soros to persona non grata. To jest bezmyślne naśladowanie schematów skrajnej prawicy i lewicy w USA z polskimi naleciałościami.
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: Przypomnij mi proszę, na jakiej konferencji Elon Musk ze swoimi kolegami miliarderami planował: szczepienia, piętnastominutowe miasta i inne takie pomysły?

Twoja logika jest taka sama jak nazywać oprogramowanie Open Source komunizmem. No niby z jednej strony ktoś korzysta z wspólnego dobra za darmo, ale Open Source od komunizmu różni się tym, że ktoś dobrowolnie dzieli się swoją pracą, a nie jest zmuszany do tego. Taka sama różnica jest między Muskiem
  • Odpowiedz
dla mnie bycie kapitalistą jest czymś złym.


@TheKirghizLight: Tego typu generalizacja nie ma większego sensu niż stwierdzenie "dla mnie bycie fryzjerem jest czymś złym". Kapitalista to wg definicji każdy człowiek, który czerpie zyski z posiadanego przedsiębiorstwa. Nazywanie "złym" czerpania zysków ze sprzedaży produktów i usług jest głupie. Coś mi się wydaje, że problem masz tak naprawdę nie z kapitalizmem, tylko z bogatymi ludźmi. I tu rodzi się klasyczne pytanie czy przypadkiem
  • Odpowiedz
To jest tak samo idiotyczne jak uwielbienie polskiej lewicy dla Sorosa, te same mechanizmy. Podczas gdy dla lewicy w innych krajach Soros to persona non grata. To jest bezmyślne naśladowanie schematów skrajnej prawicy i lewicy w USA z polskimi naleciałościami.


@djtartini1: Rozumiem, że przez lewicę masz na myśli wyznawców nowego testamentu liberalizmu, neolibków z korporacji? Jak tak to pełna aprobata, ale jak masz na myśli resztki lewicy nieliberalnej (w Polsce takim
  • Odpowiedz
Rozumiem, że przez lewicę masz na myśli wyznawców nowego testamentu liberalizmu, neolibków z korporacji? Jak tak to pełna aprobata, ale jak masz na myśli resztki lewicy nieliberalnej (w Polsce takim wstępem do niej jest Razem, ale powtarzam wstępem) to zgody nie ma.


@TheKirghizLight: Tak, tzw. lewica kawiorowa. To niestety dominujący obraz lewicy w Polsce i też mam nadzieję, że to się zmieni.
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: Nie manipuluj, dobrze wiesz o co mi chodzi. Na konferencjach takich jak w Davos czy w innych miejscach są zbierane pomysły na różne ograniczenia do nałożenia na zwykłych obywateli, Musk przynajmniej nie wynosi to poza swoje spółki. Stworzył je czy kupił, to może tam robić co mu się żywnie podoba.
  • Odpowiedz
@TheKirghizLight: Najwięksi Kapitaliści głosują na lewice, lewica jest najbardziej wygodna Kapitalistom, Kapitalista nigdy nie dopuści by inni Kapitaliści robili w Polityce swoją Liberalną i Kapitalistyczną Politykę, bo wtedy młody zdolny człowiek może ich z rynku wygryźć, a jak jest socjalizm, to ty dostajesz jakieś grosze i masz się cieszyć, nie masz szans być bogaty, chyba że dołączysz do jakieś partii, albo zakolegujesz się z jakimś miliarderem, a inni będą głodni chodzić
  • Odpowiedz