Wpis z mikrobloga

Kuriozalne jest jak fani wolnego ryneczku i konserwatywnych wartości, czyli wyznawcy starych ksiąg liberalizmu twierdzą, że najbogatsi i ich spotkania jak WEF, gdzie zbierają się światowi kapitaliści w skali globalnej ; to komuniści i bolszewicy. Ale jeszcze bardziej kuriozalne jest uwielbienie dla postaci jak Elon Musk czy Andrew Tate. Ten drugi to nie jest globalna skala, wiec go pominę, ale przejdę do uwielbieńca wolnorynkowców, czyli Elona. Elon ma być kimś innym od reszty miliarderów (którzy są komunistami hehe), ma mu zależeć na starych wartościach, ma ukazywać hipokryzję polityków i innych miliarderów, po prostu ma być herosem samemu walczącym przeciwko siłom zła.

A jaka jest prawdziwa rola Elona? Elon w swoim środowisku to taki zbuntowany chłopak, żyjąc szybko, na krawędzi swojego środowiska, co może sobie pozwolić na powiedzenie czegoś, czego nie wypada. Nie znaczy to jednak, że on częścia tego środowiska nie jest. Dobrze zna się z innymi miliarderami, pewnie na niejednej imprezie bywał z ludźmi z którymi ma podobno walczyć w internecie. Można powiedzieć, że to postać jak James Dean w filmie czy Jim Morrison w muzyce. Wieczny buntownik pośród globalnych kapitalistów. No wypadaloby jeszcze tragicznego końca... Na przykład nieudany lot w kosmos. Myślę, że wtedy wśród wszelkich wolnorynkowych bojowników zostałby legendą na miarę Jamesa Deana. Za x lat by fani wolnego ryneczku go wielbili i wspominali, nie miejąc za życia do czynienia z jego działalnością w internecie.
#antykapitalizm #elonmusk #konfederacja #bekazkonfederacji #bekazprawakow
  • 24
  • Odpowiedz
@wielkifanrapu: wiesz że w czystym kapitalizmie młody człowiek by miał jeszcze mniejsze szanse na wybicie? Pisać i czytać mogą nauczyć rodzice, ale jest jeszcze kwestia przeżycia do odpowiedniego wieku i nie popadnięcia po drodze w nałogi i długi, a te drugie po rodzicach dziedziczysz. To jest jak gra w euro biznes, ale młody człowiek dołącza po dziesięciu turach.

Poza tym większość ludzi nie chce się wybijać, tylko móc w spokoju utrzymać
  • Odpowiedz
@KapitanONeil: Miałby większe szanse, zamiast się uczyć w szkole przez 11 lat (Obowiązek edukacji jest do 18 r.ż) to mógłby się uczyć zawodu i pracować, w wieku 18 lat, tak jakby teraz dopiero wszedł na rynek pracy, zakładając żeby porzucił naukę od razu jak może, to by miał już duże oszczędności i duże umiejętności, za te pieniądze mógłby się nauczyć czegoś nowego, zrobić inwestycję i dalej się bogacić.
  • Odpowiedz