Wpis z mikrobloga

Szukam nowych głośników do kompa, bo stare mają 20 lat, charczą i nie mogę już tego słuchać. W słuchawkach non stop siedzieć nie lubię, z resztą jako żem okularnik, to nawet dobrze dobrane po jakimś czasie trzeba z łba zdjąć. Głównie chodzi o granie, żaden ze mnie audiofil. Muzyki słucham głównie ze spotify, czasami z FLAC, no ale to margines. Filmy oglądam na TV i do niego tych głośników podpinać nie planuję.

Problem w tym, że z miejscem jest u mnie tak sobie - mam monitor 32:9 47" i mimo iż biurko ma 140cm szerokości, to obok tego ponad metrowego bydlusa nie zmieszczę za dużo (tj mogę wsadzić głośniki ZA monitor, ale to się mija z celem, bo będzie to brzmiało dennie).

Myślę o czymś 2.1, bo wtedy satelity są na tyle małe, że jak sobie przewieszę monitor na ramię, to mi wlezą z przodu. Na sub pod biurkiem sporo miejsca, z resztą aktualny służy również za niezły podnóżek podczas HO :)

Oczywiście jak poszukać recenzji, to z jakiegoś powodu dla graczy często jako top są wymieniane razer nommo v2, ale tam jest durne oprogramowanie synapse, z którym bywa masa problemów, a także sporo się dopłaca za logo. Inną opcją jaką widziałam były steelseries arena 7. Wizualnie bardziej mi się podoba taki razer, ale ja mam tego słuchać, a nie się na to patrzeć. Dyskoteka RGB też jakoś specjalnie potrzebna mi nie jest. Logitech odpada.

5.1 odpada, nie mam gdzie / jak rozmieścić tylnych satelitek, monitory studyjne też z racji rozmiarów i tego, że nie chcę bawić się w interfejsy i kombinatorykę, ani pogarszać i tak już koszmarnie rozdętej kablowni za biurkiem.

Wiem, że to herezja i zbrodnia dla audiofilskich serc i uszu (proszę nie bić i nie rzucać we mnie wzmacniaczami), ale mam nadzieję, że pomożecie coś znaleźć :)

Budźet - do 1500 PLN

#glosniki #pcaudio #audio #pcmasterrace #komputery
  • 14
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@emjot86: czy te satelity będą tak samo dobrze grać, jeśli się je położy na dłuższym boku? Tak by mi pewnie to jakoś wlazło pod monitor.

@bardzomalyczlowiek niestety tak dużych zmian w stanie umeblowania zabudżetowanych nie mam, a mojego kochanego bydlaka vel monitora pozbywać się nie zamierzam ;)
  • Odpowiedz
czy te satelity będą tak samo dobrze grać, jeśli się je położy na dłuższym boku?


@Jcdx: no zmieni sie troche zdolnosc do lokalizowania zrodel pozornych ;) ale w takich glosnikach to nie ma znaczenia. Tylko poloz je na filcowych "stopkach" zeby biurko nie gralo.
  • Odpowiedz
@Jcdx: jest opcja soundbar + subwoofer, jak kupisz dobry to będzie to nawet fajnie grało, ale to opcja jeśli faktycznie nie masz miejsca. W innym wypadku bierzesz 2.1 jeśli dobrze pamiętam to edifier M601DB fajnie gra, ale 7-8 stów. Ewentualnie druga opcja edifier R1700 2.0 BT tutaj masz 2.0 ale wraz z niskotonowym które o dziwo grają bardzo ładnie, nie są za duże i mają w dodatku Bluetooth (jest też wersja
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@Ranndolf: te odpadają z uwagi na wagę i gabaryty. Monitor swoje waży, a +20 kilo i jeszcze inne obciążenia blatu to proszenie się o katastrofę (to biurko z regulacją wysokości, z której akurat korzystam regularnie do pracy na stojąco też). Co do stawiania głośników za monitorem - ogólnie na tym bardzo psy ludzie wieszają, serio nie ma większej różnicy? (w sumie to wołam też @emjot86).

Bo wstawienie za monitor pomogłoby
  • Odpowiedz
Co do stawiania głośników za monitorem - ogólnie na tym bardzo psy ludzie wieszają, serio nie ma większej różnicy?


@Jcdx: Oczywiście, że jest.

Ogólnie brzmi jakby system w stylu Kali IN-UNF idealnie sprawdziłby się w twojej sytuacji, ale to nie ten budżet. Zaproponowałbym zatem IK Multimedia iLoud Micro Monitor.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 0
@cukru: no właśnie, tego się obawiałam. Te Kali wyglądają przepysznie, w sumie dopóki nie kupię czegoś, to i takowych poszukam - może trafię używane, ewentualnie rozważę większy budżet (w końcu żarcie jest opcjonalne, prawda? ;)).
  • Odpowiedz