Wpis z mikrobloga

Hej, jestem tu nowy, na razie wiem, ze mam kupowac na gorce i sprzedawac na dolku, ale mam parę szybkich pytań dla starych wyjadaczy, będę wdzięczny za odp:

1. Czy można jakoś podejrzeć zlecenia na 'premarkecie' na #gpw zeby oczacowac kurs otwarcia?
2. Czy da się kupować na newconnect przed otwarciem sesji? Na #xtb chyba sie nie da.
3. Jaka strona do obserwowania notowan na gpw na zywo jest waszym zdaniem najlepsza? #gielda
  • 4
  • Odpowiedz
@CrazyHorse1849: Najlepszym programem do analizowania wykresów jest TradingView. Nawet na darmowym koncie wiele zdziała i nie ma popupów.
Za Real-Time data na GPW wraz z NewConnect w jednym, płaci się $3 na miesiąc - ale ja tam tego nigdy nie potrzebowałem.
  • Odpowiedz
@CrazyHorse1849
1. Na gpw nie ma premarketu. Jest faza sesji przed otwarciem. Nie musisz szacowac kursu otwarcia bo jest on pokazany i zmienia sie w zaleznosci od zlecen
2. Nie da sie niczym handlowac przed otwarciem. A otwarte tak w skrocie od 9-16.50 i dogrywka o 17
3. Kazde konto maklerskie mbank, ing czy alior. Do obserwowania kursow whatever. Wszedzie sa takie same ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz