Wpis z mikrobloga

dlaczego chcesz przejsc z deva na devopsa?


@r00ti: lepsza kasa


@enten: jako dev zarobisz tyle samo. A zacząć możesz od cicd, jakiś github, Jenkins, bitbucket Czy gitlaba - jeden #!$%@?. Potem dockery i k8s, i jakiś cloud. AWS jest najpopularniejszy. Oprócz tego podstawy tcpip
@enten: zacznij stawiac wlasne projekty, potem sproboj postawic mikroserwisy, nastepnie pomysl ze warto tworzyc i zbierac logi, potem pomysl jak te logi monitorowac, a jeszcze potem jak zautomatyzowac akcje z powodu logow. Jak dojdziesz tutaj to jezeli nie zaczales myslec o IaaC, to zacznij.
  • 0
jakiś cloud. AWS jest najpopularniejszy.


@kutafonixor: Na czym polega ten mityczny cloud?
Bo jak tego używałem to to jest po prostu to samo co było kiedyś czyli konfigurowanie sobie jakiś serwerów i komunikacji między nimi tyle tylko że do wyklikania na stronce amazona. Tym bardziej nie rozumiem skąd na to taki hype i że to jakiś trudny i wysokopłatny skill skoro wyklikanie sobie farmy serwerów na AWS jest tak proste jak
@enten: widać, że dopiero zaczynasz z AWS. Po pierwsze, nikt poważny nie klika ręcznie po konsoli. Po drugie, AWS jest znany z bycia przekombinowanym i frustrującym.
  • 0
widać, że dopiero zaczynasz z AWS.


@Mirste: No zaczynam, albo nie zaczynam. Wg. tabelek HR mam już w nim 5 lat doświadczenia bo pierwszy raz komercyjnie wykorzystywałem go 5 lat temu. Później pracowałem w firmie co miała własną chmurę i nie było potrzeby się w nim grzebać.
Ale jak używałem to zauważyłem, że to nie jest nic innowacyjnego. Po prostu kolejna warstwa abstrakcji do stawiania serwerów. Często też niepotrzebna i nieopłacalna
Na czym polega ten mityczny cloud?Tym bardziej nie rozumiem skąd na to taki hype i że to jakiś trudny i wysokopłatny skill skoro wyklikanie sobie farmy serwerów na AWS jest tak proste jak sofrmatowanie takstu w Wordzie.


@enten: wyklikac to sobie możesz plik Worda na kompie, w robocie niczego nie będziesz klikać a stworzenie całej infry to robota na lata. #!$%@? się znasz a wypowiadasz. Trochę pokory bo zawsze będziesz robić
  • 0
wyklikac to sobie możesz plik Worda na kompie, w robocie niczego nie będziesz klikać a stworzenie całej infry to robota na lata. #!$%@? się znasz a wypowiadasz. Trochę pokory bo zawsze będziesz robić za 5k dla jakiegoś januszexu


@kutafonixor: Jak dobrze że takie buce jak Ty pracują dla wielkich korporacj więc nie mam z nimi styczności.
@enten: i nie będziesz mieć styczności z takim podejściem. Aktualnie jest hype na chmury i chcesz czy nie chcesz musisz umieć na poziomie power usera. Nie jest to tak łatwe jakby mogło się wydawać. Pouzywaj i dowiesz się dlaczego. Same kursy to kilkadziesiąt h nauki a tak naprawdę to tylko lizniecie tematu. No i wiele firm trzyma infre tylko w chmurze
  • 0
@kutafonixor: No nie zamierzam. Tak się masturbujecie do tych technologii a koniec końców nie robicie nic innowacyjnego tylko przewalacie tą samą funkcjonalność tylko za pomocą innego api.
Tak się masturbujecie do tych technologii a koniec końców nie robicie nic innowacyjnego tylko przewalacie tą samą funkcjonalność tylko za pomocą innego api.


@enten: brawo, odkryłeś właśnie jak wygląda cała branża it