Wpis z mikrobloga

Jest sens robić sobie jednodniowe (rano przyjazd, wieczorem wyjazd) lub dwudniowe wycieczki do innego polskiego miasta? Całe ponad 30 letnie życie nigdy nie byłem np we Wrocławiu


@FedoraTyrone: lepiej się pospiesz, niedługo Wrocław zostanie ogłoszony ukraińską autonomią ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: do polskiego miasta nie, ale taką Pragę już tak, nie wspomnę o miasteczkach we Włoszech.

@murarz13 no nie, dla mnie świetnym jest usiąść wieczorem nad brzegiem Tybru nawet można kupić kawę w kubku na wynos, nie trzeba iść do knajpy, albo posiedzieć gdzieś na schodach i delektować się ciepłem i tym co widzisz. Rzym jest dużo ładniejszy w nocy. Wypad na pewno będzie dużo lepszy niż do Szamotuł xD
  • Odpowiedz
@ramirezvaca a jaki problem z polskim miastem? Kawa gorzej smakuje nad Wisłą? Szczególnie jak op nie podróżował to zawsze lepiej zacząć od polskiego miasta.

@FedoraTyrone jak najbardziej tak. Jeśli nie planujesz zwiedzać muzeów albo nie analizujesz 3 godziny fasady kościoła to w jeden dzień bardzo dużo zobaczyć - warunek to lubisz spacerować. Poza tym podróżowanie pociągiem ma tą przewagę nad samolotem, że po dotarciu jesteś od razu w centrum miasta i zaczynasz
  • Odpowiedz
  • 3
@ramirezvaca @Lonate Z całym szacunkiem, ale OP pytał o ogarnięcie najciekawszych atrakcji. Konia z rzędem, temu, kto zdoła w jeden dzień zobaczyć najważniejsze punkty Rzymu i jeszcze przylecieć i odlecieć.
  • Odpowiedz
  • 1
najciekawszą atrakcją w Rzymie jest di Trevi i Colosseum, to nawet z 2 promilami to zrobi ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ramirezvaca I Watykan, i Forum, Panteon. Nie widzę tego w jeden dzień z przylotem i odlotem.
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: jesli chcesz zostac w kraju to ja z doswiadczenia polecam i powiem ze lubie jezdzic na dwu dniowe wycieczki i ze bardzo sie oplaca jesli malo wczesniej podrozowales. ja z rana jade do jednego miasta zwiedzam co sie da (wliczajac muzea/galerie) potem nocuje w tym miescie a z rana jade do drugiego pobliskiego miasta i zwiedzam ile sie da i wieczorem do domu. w ten sposob zwiedzilam wiele miast ktore
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone jest. Nie ważne ile zobaczysz, ważne że ruszysz 4 litery. Do Wrocławia, Krakowa czy Poznania zawsze możesz wrócić kolejny raz, wiec nie musisz ganiać od atrakcji do atrakcji, żby zobaczyć wszystko (mieszkam we Wrocławiu od 20 lat i nie bylem nawet w ogrodzie botanicznym, choć długo czas mieszkałem w okolicach).
Planuj i się nie zastanawiaj. A Mireczki zapewne chętnie podpowiedzą, co warto zobaczyć w ich mieście przez jeden dzień, gdzie zjeść,
  • Odpowiedz
@FedoraTyrone: jeśli nie nastawiasz się na zwiedzanie muzeów, a chcesz liznąć klimat miasta i wystarczy Ci architektura i kilka fajnych miejsc to bardzo warto. Od kilku lat co drugi trzeci weekend robię sobie wycieczki do różnych miejsc wcześniej to były miasta teraz również przyroda, a nawet wioski byle zobaczyć coś nowego. W jeden dzień jak umiesz się zorganizować i poczytać chociaż pare zdań co warto w danym miejscu zobaczyć, to bez
  • Odpowiedz