Wpis z mikrobloga

Witam. Mój telefon z Aliexpress za 1300zł czyli powyżej 150 euro został zatrzymany przez Urząd Celny i mam pytanie czy tylko w celu sprawdzenia ewentualnego cła bo VAT został naliczony przy płatności czy chińczyk sobie zażartował ze mnie i będę musiał opłacić dodatkowo VAT?
#aliexpress
  • 13
  • Odpowiedz
@reinonak: podaj link do ogłoszenia. Zapytaj się sprzedawcy jaka kwota telefonu jest wpisana w dokumentach przewozowych. Nieraz wpisują zaniżoną kwotę a UC obliczy podatek z potwierdzenia o zakupie od Ciebie.
Miałem taką sytuację, że UC chciał opodatkować kupno telefonu za 50$. Kupowałem także z Ali kilka innych rzeczy i płaciłem za wszystkie naraz. Od kilku sprzedawców. Jako, że nie mogłem do UC wysłać potwierdzenia zapłaty za jeden telefon to wysłałem kopię
  • Odpowiedz
  • 0
@LaHamTen
aliexpress.com/item/1005006362379985.html?spm=a2g0o.orderlist.orderlist_main.5.21ef1c24EKsGMM&gatewayAdapt=glo2pol
Przy płatności miałem dopisane, że VAT included. Dostałem fakturę i nie ma nigdzie wyszczególnionego Vatu. Wygląda na to że będę musiał zapłacić.
  • Odpowiedz
W innych sprzedanych telefonach tego sklepu w podobnej cenie nie ma wzmianki o dopłatach do podatku. Napisz do sprzedawcy. Popytaj bo sam też nie widzę gdzie jest napisane, że VAT included
  • Odpowiedz
  • 0
@LaHamTen: Pod ceną jest VAT Included? A o dopłatach do podatku pewnie będę musiał popisać osobiście i trochę ponegocjować że jeśli nie zrobią jakiegoś refunda za VAT to paczka wróci do nich.
  • Odpowiedz