Wpis z mikrobloga

o popatrz a ludzie od dziesiątek lat zbierają ręcznie kamienie z pola właśnie z wierzchu.


@apeee: i nie zastanowiłeś się dlaczego ludzie właśnie co roku zbierają kamienie z pola? Mimo tego że przecież już zbierali kamienie. I skąd są nowe?

Dlatego zastanów się zanim napiszesz niby ironiczny komentarz bo tylko się ośmieszasz.

Tłumacze już od 50 lat są dostępne maszyny które "wkopują" się na głębokość 10-30cm i wybierają kamienie z ziemi
Kamienie ukryte pod warstwą piasku, gliny itp., powoli, lecz systematycznie wędrują ku górze i wydostają się na powierzchnię. Zawdzięczamy to wilgoci, która zgromadzona pod kamieniem zamarza zimą. Zwiększając w ten sposób objętość, lód "pcha" kamień na powierzchnię. Kiedy wiosną lód topnieje, kamienie nie powracają do swojego poprzedniego położenia, bo zapełnione zostało ono opadającym osadem."


@menelaosPL: tak nie do końca w Polsce ziemia nie zamarza głębiej niż na 15cm. A kamienie cały
@krzysztof48:

@Plamka84 to jak po takich przeżyciach podchodzisz do strajku rolników ?


Ja strajkować nikomu nie bronię - każdy ma prawo wyrażać swoje niezadowolenie.
Natomiast jestem przeciwko dokuczaniu innym swoimi protestami oraz przeciw niszczeniu czyjejś własności.
Rolnik polski również musi zrozumieć, że to nie ten sam świat co 30 lat temu. I inna konkurencyjność. Jestem za protestami w kontekście UE - zwiększenia wymagań jakościowo-sanitarnych i kontroli dla importowanych dóbr bądź za