Wpis z mikrobloga

#bieganie #kiciochpyta #przegryw

Dwa miesiące temu złamałem sobie kostkę podczas treningu. Jeśli chodzi o chodzenie to nie mam już z tym absolutnie żadnego problemu. Na upartego mógłbym już jako tako wrócić do biegania, ale boje się, że zrobie sobie krzywdę, gdy próbuje biegać, to czuję, że moja stopa nie jest jeszcze gotowa, a więc moje pytanie brzmi ile jeszcze muszę czekać, zanim będę mógł wrócić do biegania, bo szczerze mówiąc gdy biegam, to nie czuję się jak ostatni przegryw, pomaga mi to radzić sobie ze smutkiem i tak dalej.
  • 11
  • Odpowiedz
  • 0
@Suheil-al-Hassan: Nie no u mnie to nie aż tak poważnie, po 3 tygodniach juz nieźle chodziłem. Ortopeda powiedział, że wszystko ładnie sie zrosło i tak dalej, tylko, że w dalszym ciągu czuje delikatny dyskomfort podczas próby biegu
  • Odpowiedz
@rocky93 skonsultuj się z dobrym fizjo, oceni sprawność, ruchomość i da Ci zapewne zielone światło. Zapłacisz 150zl żeby Ci ktoś odblokował głowę i możesz latac
Trzymam kciuki
  • Odpowiedz
złamałem sobie kostkę podczas treningu.


@rocky93: złamałeś czy skręciłeś bo wydawało mi się że pisałeś kiedyś że nie miałeś żadnego złamania
  • Odpowiedz
Na upartego mógłbym już jako tako wrócić do biegania


@rocky93: boli podczas biegania? Spróbuj poskakać na tej nodze, jak boli to znak że jeszcze za wcześnie. Ćwiczenia na mobilizację i stabilizację były robione czy tak o pójdziesz biegać by zaraz znowu ją skręcić?
Przejdź się do fizjo by porobił ci testy sprawności stawu skokowego
  • Odpowiedz
  • 0
@Ark00: bo tak myślałem, tak mi typ na sor powiedział, ale poszedłem do ortopedy i ortopeda powiedział,że lekarz co mnie przyjmował to debil, bo to było złamanie, na szczęście wszystko dobrze się zrosło, tak przynajmniej twierdzi ortopeda
  • Odpowiedz
  • 0
@Ark00: mogę skakać, na tej uszkodzonej stopie bez bòlu, więc progres jest, bo jeszcze kilka tygodni temu to nie było możliwe, mimo wszystko podzczas próby biegania jest dyskomfort jeszcze
  • Odpowiedz
@rocky93: dyskomfort jeszcze trochę może potrwać xd
Ja zacząłem we wrześniu biegać po skręceniu a jeszcze w grudniu czułem dyskomfort, zwłaszcza jak miałem ostrzejszy zakręt w stronę skręconej stopy xd
Tylko w moim przypadku podejrzewam że sobie #!$%@?łem regularnie staw skokowy na rowerze, na wysokich biegach jeździłem i #!$%@?łem ostro po pedałach.

Wydaje mi się że możesz powoli wracać do biegania. Jednak skonsultuj się z fizjo czy masz prawidłowe zakresy ruchu
  • Odpowiedz
  • 0
@Ark00: za kilka dni mam ponownie wizytę u ortopedy i zobaczymy. Jeśli powie, że wszystko się zagoiło, to też myślę że można zaczynać powoli od marszobiegòw, tak powoli co by stopy nie przeciążać. Próbowałem dłużej biegać i po takim długim biegu nie czuje bòlu, ale czuję jak bym coś podrażnił w tej stopie, dziwne uczucie
  • Odpowiedz