Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci co byście wzięli? Zakładamy, że remont umiecie zrobić sami. Miasto 150k mieszkańców. Jeśli możecie dać swój argument w komentarzu to będę wdzięczny bo sam szukam za i przeciw w obu przypadkach.

Które mieszkanie 60mk kupujecie? Pracujecie zdalnie.

  • 10k zł/m za nowe na przedmiesciach 63.9% (69)
  • 5k zł/m do remontu w kamienicy na starym miescie 36.1% (39)

Oddanych głosów: 108

  • 11
  • Odpowiedz
@Czekolatka: Zgniłe stropy, nieuregulowana wspólnota, brak instalacji wspólnych i zgody na ich poprowadzenie, tragiczny stan części wspólnych, patologiczni sąsiedzi w bezczynszowym budownictwie, brak termomodernizacji/funduszu remontowego, wady konstrukcyjne starego budownictwa.
  • Odpowiedz
@Czekolatka: patrzyłabym jakie to przedmieście. Jeśli sypialnia gdzie każdy wraca samochodem o 17 żeby pooglądać tv w swoim domu a potem spać - wolałabym centrum. Jeśli fajne, zielone, bogate i żyjące miasteczko - brałabym :)
  • Odpowiedz
@majkel88: Stawiam, że OP już podjął decyzję wstępnie na kupno mieszkania w starej kamienicy, która kosztuje może z 7-8k, a nowe budownictwo 10 i liczył, że ludzie utwierdza go w jego przekonaniu. Stąd celowo dwukrotna różnica w cenie mieszkań.

Osobiście? Trzymałbym się z dala od kamienic. Znajomi czasem wynajmowali na studiach. Tragedia. Smród szlugow na klatce, zdarzały się zaszczane windy, dziedzińce/wejścia do klatki wyglądały jak najgorsze meliny. To było na
  • Odpowiedz
  • 0
@Czekolatka serio taka różnica. Żadnej decyzji jeszcze nie podjąłem. Sam mieszkałem w KRK w kamienicach, takich przed i po rewitalizacji i zawsze podobał mi się klimat starego miasta. Tutaj mówię o mniejszym ale równie ładnym mieście. Wymieniona jest już instalacja wodkan i elektryczna i takie mieszkanie rozgrzebane do generalnego, łącznie z oknami do wymiany. Poszukam kogoś kto by to ze mną obejrzał i pomógł ocenić.
  • Odpowiedz
@Czekolatka: Oj tak, na pewno przyda się fachowiec. Zrób też rozeznanie może jakieś wśród sąsiadów, ewentualnie przejdz się tam kilka razy np w weekendowy wieczór, albo w inną dowolną porę na tygodniu. Mniejsze ryzyko że wejdziesz na minę. Bo cena jest bardzo niska :D
  • Odpowiedz