Wpis z mikrobloga

Mirasy, na krótkiej liście opon letnich, które planuję właśnie kupić mam:
Bridgestone Turanza 6 235/55 R17 99 W

Samochód: Mustang V6 4.0L 2007.

Przykładowy opis:
https://www.oponeo.pl/dane-opony/bridgestone-turanza-6-235-55-r17-99-w

Czy jest jakiś powód, aby jednak tych opon nie kupować?

PS.
Przez ostatnie 10 lat też jeździłem na letnich Bridgestone (Bridgestone 235/55R17 99W Turanza ER300 MO FR) i były OK.

#opony #samochody #motoryzacja #pytanie #bridgestone
  • 9
  • Odpowiedz
@Adaslaw ogólnie niby spoko opony i myślę że powinieneś być z nich zadowolony, ale polecam pooglądać testy opon choćby na kanale tyre reviews lub polski Motolab też je testował, sam się zastanawiam nad Continental sport contact 7 lub Michelin pilot sport 5 tylko jak patrzę to nie ma tych opon w tym rozmiarze jak podałeś
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nick_Login ten mój Mustang nie pojedzie szybciej niż 202 km/h (ten model ma bolączkę, że wał napędowy wpada w wibracje). Kiedyś jeździłem na tory wyścigowe (dla zabawy), ale już nie jeżdżę :)
Nie czuję potrzeby posiadania bardziej wyczynowej opony.
No chyba, że jestem w błędzie i czegoś nie rozumiem :) w razie czego daj znać, prosze.
  • Odpowiedz
@Adaslaw: Ja mam Potenze Sport w dwulitrowym E90, który też demonem prędkości nie jest. Ja je cenie przede wszystkim za trzymanie w zakrętach, jak skręcam w prawo na późnym żółtym.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@Nick_Login no właśnie ja też jestem użytkownikiem, który zwraca uwagę na przyczepność opony, a na przyczepność w deszczu w szczególności. Dlatego rozważam wlasnie Turanza 6.
Naturalnie wiem, że są tańsze opony w tym rozmiarze, ale ja jestem z tych co woli dopłacić trochę za oponę o lepszej przyczepności.
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@czlowiekproso dzięki za podpowiedzi odnośnie wideo recenzji na YouTube. Obejrzałem 2 filmiki.
Filmiki mnie tylko utwierdziły w przekonaniu, że to spoko opona, w szczególności na mokrej nawierzchni (co jest dla mnie mocno istotne).
  • Odpowiedz
Możesz jeszcze poczekać bo na wiosnę ma pojawić się nowość od Michelina i następca bardzo dobrego modelu Primacy 4+. Nie ma go jeszcze w ofercie producenta, ale zakładam że skoro premiera przewidziana jest na 2024 i jest to opona zimowa, to raczej nie będzie wypuszczona pod koniec roku. Chodzi o Primacy 5 https://8opon.pl/michelin-primacy-5 Pytanie jeszcze w jakich rozmiarach się pojawi bo nowości pojawiają się stopniowo czyli 10-20 rozmiarów w pierwszym rzucie, później
  • Odpowiedz