Wpis z mikrobloga

Mam mega dziwny problem, moze ktos ma jakis pomysł.
Kupilem sobie router do neta mobilnego uzywke dlinka dwr 921. Glownie w celu stabilności grania csa, narazie mam tylko taka możliwość, wcześniej uzywalem modemu pod usb.

Problem wyglada tak: Gdy nic nie robie na PC, mam odpalonego tylko tsa, to ping na tsie pokazuje mi 150 +/- 130 cos takiego. Widocznie zamula przeglądarka itd, sa jakies dziwne skoki samego pingu. Co smieszniejsze odpalam gre, lacze sie z serwerem, ping nagle sie robi stabilny, spada do 25 +/- 5, tak pokazuje na tsie również.

Ktos ma jakis pomysl czemu tu dziala jakas odwrotna zależność u mnie?

Instalowalem kilka firmware do routera, predkosci na poziomie 20 Mb.

#siecikomputerowe #komputery #router #internet
#pc
  • 5
@cnka wzrost opóźnień wynika z generowanego przez przeglądarkę ruchu. To nie jest wina routera. Wystarczy że ci przeglądarka odpytuje jakiś serwer zdalnie i pingi skaczą na LTE jak powalone.
via Android
  • 0
@brokenik ziom, mam wlaczony tylko steam i teamspeak, ping na ts tak jak pisalem wyzej 150. W menedzerze zadan pustka, nie widze nic podejrzanego.

Odpalam csa, lacze z serwerem, mam wlaczony steam, cs, teamspeak - ping 25.

Jak to jest możliwe?
@cnka: ale co ty chcesz uzyskać bo nie rozumiem. po za tym jak chcesz poznać realne czasy odpowiedzi z serwera to odpalasz wiersz polecenia i pingujesz adres ip serwera gry.