Wpis z mikrobloga

  • 0
@NieBendePrasowac: @thighslapper0 a to już sporo wiem, ale zostało mi jeszcze jedno pytanko

od przyszłego pracodawcy dostałem listę kodów PKD. Jednym z nich jest doradztwo w zakresie informatyki, przez co muszę być vatowcem. No i rozumiem że tu raczej nie ma opcji żeby się "zrzec" tych obowiązków i stwierdzić że nie doradzam xD. Ciekaw, więc jestem w takim razie co jako programista będę mógł sobie kupować żeby odciąć od tego VAT.
  • Odpowiedz
od przyszłego pracodawcy dostałem listę kodów PKD


@Agilled: w sensie kontraktornia wymaga od Ciebie listy kodów PKD jakie masz wpisać w CEIDG? Wtf?! Co ich to obchodzi?

Czemu nie chciałbyś rejestrować się do VAT? Rozliczając się z firmami nic na tym nie tracisz, możesz tylko zyskać.
Znajomy z pracy wziął na firmę catering na urodziny syna (zaksięgowany jako impreza firmowa), ale nie polecam tego stylu życia ( ͡° ͜ʖ
  • Odpowiedz
  • 0
@NieBendePrasowac: a ta lista to może dlatego, że wspomniałem, żę jestem całkowicie w tym zielony i nie mam jeszcze B2B, więc może w ramach pomocy. Ale no tak jak już zauwazyles nie czaje jeszcze jak to dziala, czyli w takim razie oplaca mi sie bycie vatowcem, to spoko ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Agilled: VATowcem opłaca się być przy każdej kwocie praktycznie. Płacisz za księgowość więcej brutto, ale już nawet FV od księgowości to koszt VAT i zmniejsza to co oddasz dalej

Widzę, że jesteś w temacie mocno zielony. Ta zmiana to z UOP na b2b? Jeśli tak to pewne zniżki ZUS Cię nie obejmą o ile ta umowa b2b z tym samym NIP co wcześniej UOP.

Zakładaj działalność od innego dnia miesiąca niż
  • Odpowiedz
  • 0
@OsSikorskiego: zmiana umowy zlecenie na b2b + zmiana pracy, więc z tego co wiem obejmują mnie zniżki. Działalność już mam ustawion, na 4 marca więc tak jak mówisz nie będzie pełny miesiąc. Dzięki za pomoc, poczytam :D
  • Odpowiedz