Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci Często ludzie na tagu zastanawiają się, jak to możliwe że przy 39% inflacji skumulowanej w latach 2019-2023 na polskim złotym EUR i USD kosztują tyle co przed wojną. Myślę, że nowa prognoza banku Peako na temat stóp procentowych może to w jakimś stopniu wyjaśniać. Dodatkowo, dział analiz banku twierdzi, że mocna złotówka nie zaszkodzi lokalnym przedsiębiorcom, chociaż zauważa, że minimalne wynagrodzenie wyrażone w EUR mocno ostatnio wzrosło (przez umocnienie złotego i silniejszą złotówkę).
jacos911 - #nieruchomosci Często ludzie na tagu zastanawiają się, jak to możliwe że p...

źródło: stopy2

Pobierz
  • 5
że minimalne wynagrodzenie wyrażone w EUR mocno ostatnio wzrosło (przez umocnienie złotego i silniejszą złotówkę)


@jacos911: bo potrzebujemy większego bezrobocia, niskie bezrobocie to też problem bo ludzie siedzą z przyzwyczajenia w nieefektywnych firmach zamiast się doszkalać lub być uczestnikiem wymuszonej migracji do miast wojewódzkich i życia jak szczur. Ktoś popełni samobója bo pętla finansowa go przydusi? No trudno, słabe jednostki trzeba eliminować, ZUS odetchnie, PKB w góre. Na jego miejsce przyjedzie
Adam Glapiński po wyborach z gołębia przemienił się w jastrzębia. Na ostatniej konferencji wyraźnie zasugerował, że do końca roku nie ma szans na niższe stopy, a więc i niższe raty kredytów. A i to nie koniec. - Deklaracja ta wspiera nasz scenariusz stabilnych stóp procentowych do 2025 r. włącznie - mówią wprost ekonomiści Banku Pekao.
@pastibox: no wiadomo. Grubas miał dekadę wyj... W inflację i zaczął z nią walczyć jak już kredo wziąłem :d z drugiej strony i tak brałem na stałą ale człowiek liczył po cichu że stopki obniży i sobie jakieś auto nowe kupi za te różnice i zrezygnuje w końcu z tej uop