Wpis z mikrobloga

#kredythipoteczny #nieruchomosci
Hej. Czy jeśli wezmę kredyt na jakąś kwotę i nadpłace go powiedzmy kwotą 10tys to czy odsetki zmniejszą się o taką samą kwotę jakbym wziął ten kredyt na początku z wkładem własnym o te 10tys wyższym? Chciałbym go jak najszybciej spłacić i myślałem o racie 2tys/msc ale to ryzykowne więc pomyślałem czy nie lepiej wziąć większą kwotę żeby zmniejszyć ratę i po prostu nadplacać. Rozumiem oczywiście stratę że zanim nadpłace te 10tys to do tej pory odsetki będą wyższe więc tu na pewno trochę strace
  • 4
@AdvisoryLyrics:

Kolejna rata bedzie mniejsza o odsetki. Czyli np, masz rate 3000 zł , rata jest pobierana 10 Marca . 11 Marca robisz nadplate 1000 zł , do tego bank dolicza 150 zł odestek ale w Kwietniu bank pobiera Tobie 2850 zł raty. I tak, im szybciej zmienjszasz ilosc rat, tym szybciej dochodzisz do tych w ktorych wiekszy procent to kapitał a mniejszy odestki takze oplaca sie od razu nadplacic 10k
@Sibu: Rozumiem. Chodzi mi natomiast dokładnie o to czy jeśli wezmę kredyt na przykładowe kwotę 100tys i od razu nadpłace 10tys to czy odsetki zmniejszą się adekwatnie do tego gdybym kredyt wziął na 90tys ?
Hej. Czy jeśli wezmę kredyt na jakąś kwotę i nadpłace go powiedzmy kwotą 10tys to czy odsetki zmniejszą się o taką samą kwotę jakbym wziął ten kredyt na początku z wkładem własnym o te 10tys wyższym? Chciałbym go jak najszybciej spłacić i myślałem o racie 2tys/msc ale to ryzykowne więc pomyślałem czy nie lepiej wziąć większą kwotę żeby zmniejszyć ratę i po prostu nadplacać. Rozumiem oczywiście stratę że zanim nadpłace te 10tys