Wpis z mikrobloga

Zastanawiam się jak to jest z tymi fotoradarami na światłach w dwóch miejscach. Pierwsze to na ostatnim groszu. Czy włącza się ono już na żółtym świetle, czy dopiero gdy zapali się czerwone? Słyszałem już różne wersje. Zawsze jadę tam z duszą na ramieniu , a gdy ostatnio włączyło się żółte dałem po heblach, i mało brakło by saszka z ubera się w tył nie władował. W sumie zderzak jest do roboty to by źle nie było ¯_(ツ)

Drugie to fotopułapka na światłach na przejedzie na średzkiej. Tu tak samo mam zagadkę czy nie włączą się one w mało ciekawym momencie bezpośredniego przelotu przez przejazd. I wtedy boom fotka za 2 tysiące (
) Podobno wystarczy wjazd sekundę przy zapalonych czerwonych światłach.

Dostał z Was ktoś pozdrowienia z takich miejsc i jakie jest Wasze kierowców zdanie?
#wroclaw #ruchdrogowy #pytanie
  • 12
@CzarnyOwiec: Jakoś w kwietniu czy maju przejechałem na żółtych światłach na Armii Krajowej na skrzyżowaniu ze Ślężną. Pozdrowień nie dostałem. W sumie zdziwiłbym się, jakbym dostał - nie miałem szans na bezpieczne wyhamowanie.
@CzarnyOwiec: w teorii nie powinno strzelać na żółtym, bo możesz być 20m od świateł i jechać 50km/h i jak zaświeci się żółte to nie zdążysz wyhamować. W praktyce różnie może być z tym GITD, czy kto tam właścicielem tego ustrojstwa jest.
  • 0
@let_it_be właśnie tego się boję. Regularnie zaś zmuszony jestem ostatnio jeździć często akurat w rejony gdzie działają oba te wynalazki. I mam obawy czy mnie to kiedy nie złapie, szczególnie przejazd kolejowy. Pociągi jeżdżą tam co chwilę...
@CzarnyOwiec na żółtym przejechałem kiedyś na bystrzyckiej i nie dostałem. Kumpel dostał fotki z kamer to oni robią tak, że masz kilka ujęć, jedno takie, że widać, że na sygnalizatorze pali się czerwone, a on właśnie mija linie zatrzymania.
Trochę stłuczek przez te światła tam jest teraz, sam zawsze zwalniam i jestem gotowy do hamowania xd
  • 0
@papieska_ONUCA no ja tam jak widzę ,żółte to hamuje. Odkąd kiedyś przejechałem na żółtym (późnym bo późnym ale żółtym , sprawdziłem sobie na kamerce) a tramwaj zaraz zapewne na swoim wczesnym zielonym (chociaż mam wątpliwości) to nie widzę innej drogi. Minęliśmy się na centymetry () ciężkie są przygody drogowe wieśniaka w tym dużym i złym drogowo mieście ( ͡° ͜ʖ ͡°)