Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Byłam dzisiaj na rowerze, pierwszy raz od 10 lat. Mieszkam niedaleko lasu i dwóch jezior no ale trzeba podjechać od mojego bloku 6 km. Ta droga to mordęga. Jest ścieżka rowerowa, dla jednej i drugiej strony i jest tak wąska, że jak właśnie ktoś jedzie rowerem z naprzeciwka muszę kołami na jezdnię, gdzie auta jadą i to jeszcze nie za plecami tylko z naprzeciwka i wychodzi na to, że momentami jechałam na czołówe. Byłam mega zestresowana. Ogółem mam stresa, jak jadę obok aut, jak właśnie ścieżka jest poprowadzona na ulicy. Ręce mi się trzęsą, kierownicę już trzymam niepewnie. Najgorsi są jeszcze kolarze. Widzi, że jadę sobie spokojnie, rekreacyjnie to wyprzedza mnie na chama na takiej ścieżce. Miałam taką sytuacje, że ścieżka zakręcała w lewo,to wystawiłam rękę, obejrzałam się i właśnie takiego kolarza w rajtuzach ujrzałam. Nawet nie myślał mnie przepuścić, on musi szybciej i koniec. Zajechał mi drogę, na skos przeciął, ja ledwo wyhamowałam. Ja nie wiem czy przeżyje na tym rowerze. W lesie nie lepiej, dużo również rowerzystów, biegaczy. Staram się trzymać prawej strony i wyprzedzać lewą a ludzie i na jednej stronie i na drugiej, gigant slalomy muszę robić i ci kolarze w rajtuzach co nie poczekają aż wyprzedze tylko się właśnie pchają. Jakieś może porady dacie dla początkującej ?

#rower



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: razzor91
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 7
@Wycu91: Kto by tam patrzył na znaki - jest czerwona farba to się jedzie. Mi to nawet jeden taksówkarz odgrażał się i kazał jechać kontrapasem pod prąd.
Jeżdżę często Nowogrodzką w Warszawie, tam zrobili taki przejazd i nie ma dnia żeby ktoś nie stał rowerem na światłach tutaj pod prąd. Jedzie ulicą i chyc na czerwony pasek, a te strzałki to pewnie harcerze namalowali...
dybligliniaczek - @Wycu91: Kto by tam patrzył na znaki - jest czerwona farba to się j...

źródło: Screenshot 2024-02-25 205946

Pobierz
Anonim (nie OP): I masz rację bo jazda w takich warunkach to jest koszmar, znajdź sobie swoją dziewiczą trasę gdzie niema nikogo wtedy będziesz się delektować jazdą, a jazdę miejską to musisz poćwiczyć dla własnego bezpieczeństwa, musisz nabrać nawyków szczególnie zmiany pasa ruchu, przebywania między pojazdami itp. itp.


· Akcje:
Ta ścieżka jest dwukierunkowa, przyglądałam się na spacerze. Nie ma po drugiej stronie ścieżki. Jest ta jedna wąska, dla dwóch rowerów które się nie mieszczą. Ludzie tak jeżdżą


@mirko_anonim: Ale jedziesz prawą stroną czy lewą "pod prąd" ścieżką? Bo w Polsce ruch mamy prawostronny. Poza tym:

Szerokość dwukierunkowej drogi dla rowerów powinna być nie mniejsza niż 2,50 m. Dopuszcza się szerokość nie mniejszą niż 2,00 m, jeżeli różnica wysokości pomiędzy nawierzchnią
@mirko_anonim: @dybligliniaczek pewnie jakiś bubel, coś jak tutaj (pic).
Kiedyś jakiś mastermind stwierdził że będzie dobrze zrobić z tego dwukierunkowy pas rowerowy. Na upartego dwa rowery się tam zmieszczą. Ale bez fizycznego oddzielenia tego czegoś nie można puścić rowerów pod prąd.
Ponoć kierowcy dalej każą spadać prawidłowo jadącym rowerzystom na tą "ścieżkę rowerową" ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Wycu91 - @mirko_anonim: @dybligliniaczek pewnie jakiś bubel, coś jak tutaj (pic). 
Ki...

źródło: bubel

Pobierz