Wpis z mikrobloga

Adwokatka radzi, co zrobić w sytuacji, gdy matka po raz kolejny domaga się podniesienia kwoty alimentów, a ojciec ma wątpliwości, czy te pieniądze w całości są przeznaczane na dziecko. (Można złożyć wniosek o przedstawienie historii konta z ostatniego roku.)

Reakcja madek do przewidzenia:

Biedni ci tatusiowie, pani prawniczka musi im doradzać jak nie płacić na własne dziecko....

Może lepiej pani doradzi jak milion polskich dzieci ma odzyskać jakiekolwiek pieniądze, których tatusiowie nie płacą im wcale 🙁

Bardziej Chamskiej rolki dawno nie widziałam


Nie pobieramy alimentów, ale jak słyszę takie głupoty to aż mi niedobrze 🫣

Widać że Pani adwokat nie ma dzieci


XD XD XD

#madki #dzieci #alimenty #rodzina #dom #macierzynstwo #tacierzynstwo
Nick_Login - Adwokatka radzi, co zrobić w sytuacji, gdy matka po raz kolejny domaga s...

źródło: madki

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@Czerwone_Stringi: prawnie i tak to nic nie zmieni, bo dobro dziecka stoi nad faktycznym pokrewieństwem. Na zaprzeczenie ojcostwa masz pół roku od narodzin, potem tylko płacz i płać

Chyba że coś w końcu w przepisach zmienili
  • Odpowiedz
@Nick_Login: Moja przyjaciółka z dzieciństwa rozstała się z mężem, dzieci zostały przy niej. Mąż płacił po 800zł na dziecko. Latem odezwała się do mnie żebym zbierała paragony za zakup wyprawki do szkoły (nie jestem matką, ale jesteśmy opiekunami prawnymi dwóch dziewczynek), głupio zrobiłam, że dopytałam dopiero po oddaniu jej paragonów- potrzebowała ich do rozprawy o podwyższenie kwoty alimentów. Dzieci nie chodzą na zajęcia dodatkowe, lekarza odwiedzają jak są przeziębione, koleżanka nie
  • Odpowiedz
@Nick_Login potem w sprawie masz 200 stron historii rachunku, z którego niewiele wynika, a możesz być pewien że sąd tego analizować sam z siebie nie będzie. Możesz wejść dla przykładu w swój własny rachunek i sprawdzić czy byłbyś po tym w stanie ustalić na co tak naprawdę wydajesz pieniądze i czy to dużo czy mało.
  • Odpowiedz