Wpis z mikrobloga

Dzień dobry drogie Mircy, jako że sezon zbliża się wielkimi krokami chciałbym kupić sobie jakiś rower. Do tej pory jeździłem randomowymi dwuśladami które znalazłem w piwnicy, ale postanowiłem kupić sobie coś fajniejszego. Początkowo planuje robić codzienne trasy po ok 15km a gdy poprawi mi się kondycja celuje w 50/60km - głównie po asfalcie + krótkie odcinki po leśnych drogach. I z racji tego że kompletnie nie znam się na rowerach chciałbym prosić was o radę.

Po 1 jaki budżet przygotować? 1500/2000 będzie okej czy to za mało na coś konkretnego?
Po 2 jakiego typu szukać dla początkującego? Zależy mi na komfortowej jeździe głównie po asfalcie + ścieżkach rowerowych oraz na tym by można było robić średnie i długie dystanse w miarę wygodnie.

Wiem że podałem mało informacji, ale jak pisałem mam zerowe pojęcie o rowerach a na pewno lepiej będzie zapytać weteranów niż kupić pierwszy lepszy sprzęt w decathlonie :)
#rower
  • 9
@niejestemjutuberem: W Unibike'u masz Hollowtech, a w tym gównie kwadrat. W Unibike'u masz hamulce Shimano, a w tym noname'y. W Unibike'u masz opony Smart Sam (najlepsze z budżetowych) 1.65", a w tym CX Comp 1.5" (gówno). Piast nie chce mi się sprawdzać, ale pewnie gówniane jak cały rower. Dalej kieruj się wagą podaną gdzieś na stronie a nie realną.

Napiszę tak: szykuj 3k i omijaj Krossa, Rometa i Decathlon. Możesz poszukać
Nick_Login - @niejestemjutuberem: W Unibike'u masz Hollowtech, a w tym gównie kwadrat...

źródło: comment_1626040698D7HZgdkBTDlK2jzHeNgfWd

Pobierz
Zależy mi na komfortowej jeździe głównie po asfalcie + ścieżkach rowerowych oraz na tym by można było robić średnie i długie dystanse w miarę wygodnie


@brh4life: to musi być przede wszystkim w odpowiednim rozmiarze + odpowiednie ustawienie siodła i kierownicy